Malenovická Hokejbalová Liga

MHbL

Malenovický hokejbal není jen klub HBC Malenovice a jeho aktuální týmy, hráči, trenéři, funkcionáři, fanoušci... Malenovický hokejbal je i MHbL, neboli Malenovická hokejbalová liga.

Jedná se o dlouholetou amatérskou hokejbalovou soutěž. Svou první sezónu započala již v roce 1994, což nám všem připomíná, že slaví úctyhodnou 30. sezónu své existence. V úvodním ročníku odstartovalo ligu 6 týmů, mezi něž patřily STB Malenovice, ACS Malenovice, Výkup, Kings, HK Otrokovice a Tečovice. Od té doby se v rámci MHbL vystřídaly bezmála 4 desítky klubů, ve kterých nastoupilo více než 800 hráčů. Liga za téměř tři desítky let prošla značným vývojem. Byly vytvořeny webové stránky www.mhbl.pecan.cz, kde jsou od sezóny 2004/2005 zaznamenávány výsledky ligových a pohárových utkání, vedou se podrobné statistiky, vyhledáte zde rozpis zápasů, a také informace o hráčích.

Dalším velkým krokem vpřed bylo nominování kvalifikovaných rozhodčích, jež zajišťuje na každý zápas vedení MHbL. Výraznou změnou prošlo i samotné hřiště, kde byl v roce 2023 položen zbrusu nový plastový povrch včetně mantinelů získaných ze zlínské hokejové PSG arény za podpory magistrátu města Zlína.

Malenovická hokejbalová liga neustále přijímá nové týmy, potažmo i samotné hráče, hledající pravidelné víkendové sportovní vyžití ve Zlíně-Malenovicích. Přihlásit se může jakýkoliv tým s minimálním počtem 12 hráčů nebo jednotlivec starší 15-ti let.

Pokud vás láká hokejbal a chcete založit tým nebo se přidat k již existujícímu týmu jako hráč, ale nevíte, jak to u nás v lize chodí, zavítejte na naše webové stránky. Zde si vyhlédněte víkendový zápas a přijďte se na vlastní oči podívat, jak takový zápas probíhá, jaká je atmosféra a co vlastně k hraní hokejbalu potřebujete.

Neváhejte nás kontaktovat i prostřednictvím sociálních sítí. Najdete nás na facebooku a instagramu.

POPADNI HOKEJKU A POJĎ HRÁT HOKEJBAL!

LOPIK ARÉNA v Malenovicích u Zlína vedle SokolovnyVedení ligy:

Jiří Brázdil

603 832 981

Filip Vystavěl

773 732 682, mhbl@seznam.cz