O NÁS

Hokejbal se v Malenovicích, v neorganizované formě, začal hrát okolo roku 1974. Převážně se jednalo o pouliční mače. S výstavbou prvních asfaltových plácků začaly vznikat první větší týmy, které se pravidelně setkávaly v sobotu na turnajích, kde hrál zápas každý s každým. Nejednalo se o organizovanou soutěž.

Tyto turnaje hrála trojice hokejbalových týmů:

- AC Sunar Malenovice

- Boston Malenovice

- Malenovice SV

Tyto týmy se v roce 1979 spojily a vytvořily tak společný tým ACS Malenovice SV. Tento tým začal pravidelně nastupovat v Gottwaldovské hokejbalové lize. Hned první ročník ligy tento tým vyhrál. Ve finále porazil největšího kandidáta na titul, a to tým CAMEL Podhoří (nejznámější hráči Petr Čajánek a Roman Čechmánek).

Dalšími týmy ligy byly:

- Rychlé hole Vršava (nejznámější hráč brankář Arnošt Topič)

- HBC Zálešná

- Buffalo Nivy (nejznámější hráč Pavel Prchlík)

- HBC Kůty

Jelikož v Malenovicích stále nebylo odpovídající hřiště, tak se stále hrálo v Gottwaldově na hřišti u autoškoly Svazarm na Januštici. Největší zásluhu na založení organizovaného hokejbalu v Malenovicích mají Robert Petřík a Jan Patík.

Na konci 80.let minulého století se tým Malenovic zúčastnil několika turnajů, jak v Čechách (České Budějovice), tak i na Slovensku (Bratislava). Týmu nedělala problémy ani rozlišná pravidla a ani počet hráčů. Na Slovensku se hrálo 3+1 a u nás se hrálo 4+1.

V roce 1990 se Malenovice stávají zatím prvním a zároveň i posledním Mistrem Moravy a spolu s ostatními týmy jsme se kvalifikovali do soutěže, která byla kvalifikací do prvního ročníku Extraligy hokejbalu.

5.února 1991 je oficiálně založen, na ministerstvu vnitra, hokejbalový tým nesoucí název TJ ACS Malenovice SV.

3.října 1994 jsme slavnostně otevřeli vlastní hokejbalové hřiště v Malenovicích. Velké poděkování patří panu JUDr Rosťovi Bachánkovi za vybudování tohoto hřiště.

1.1.2014 byl oddíl přejmenován na stávající HBC Malenovice. 


Autor článku: Jiří Nerád

Fotogalerie