Zakletá koncovka přinesla pouze bod

18.03.2024

Na utkání na pražské Palmovce vyrazili hráči Malenovic již o den dříve, aby mohli v neděli od 11:00 změřit síly s tamním klubem TJ KOVO Praha. 

Do zápasu v Praze nastoupili Čamlíci odhodlání bodovat. První gól z kategorie laciných jim sice mírně sebral vítr z plachet, ale malenovičtí stihli ještě do konce třetiny vyrovnat brankou, kterou vstřelil Jan Brázdil po nahrávce Vojtěcha Lečbycha.

V začátku druhé třetiny šli domácí opět do vedení, když Opavského překonal Pátek. Po dvou minutách ale Čamlíci opět srovnali, a to ze střely z mezikruží odkud střílel Petr Bureš.

Ve třetí třetině chtěli naši kluci strhnout vedení na svou stranu a měli k tomu i několik tutových šancí, které bohužel zůstaly neproměněny, a tak se šlo za stavu 2:2 do prodloužení. Hrálo se 4na4 a šance se střídaly na obou stranách. Šťastnější nakonec byli domácí, kteří ze závaru před brankou vstřelili vítěznou branku pouhých 15 vteřin před koncem prodloužení.


Komentář asistenta trenéra Jaromíra Hanela:

Do zápasu jsme šli natěšeni tím, že se zvedáme, a že jsme schopní hrát s každým. To jsme si opět potvrdili a pražskému Kovu z horní poloviny tabulky jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Začali jsme bránit střední pásmo a soupeř to těžko překonával. V průběhu zápasu jsme změnili taktiku a začali je napadat, protože jsme viděli, že mají problém s rozehrávkou. To nám přineslo několik šancí strhnout zápas na svou stranu, ale bohužel kvalita v koncovce chyběla, a tak odjíždíme pouze s bodem, což je pro nás zklamání. Musíme hodit za hlavu to, jak špatný konec to pro nás 15 vteřin před koncem prodloužení byl a musíme stavět na tom, jak jsme celý zápas odehráli a do dalších zápasů tohle ještě zlepšit.


Sestava:

Opavský, Chovančík - Lečbych, Rychlík, Kalivoda, Medřický, Dudík, Kužílek - M. Brázdil, Nohál, Hruboš, J. Brázdil, Mikl, Bár, Cunda, Bureš, Huťka

Shrnutí

TJ KOVO Praha x HBC Malenovice

3:2 PP (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: Brázdil J. (Lečbych, Brázdil M.)

Vyloučení: 4:4

Střely 32:22

Diváci: 35