Turnaj krajských výběrů U15

03.04.2024

V pátek 29. března se ve Svitavách uskutečnil turnaj krajů, skupina východ, v kategorii starších žáků, kterého se zúčastnil také tým Zlínského kraje. Jelikož se v našem kraji hraje hokejbal pouze ve Zlíně v Malenovicích a ve Vsetíně, byl tým složen právě z těchto hráčů. V podstatě se jednalo o malenovické Čamlíky, doplněné o jednoho vsetínského hráče, šikovného Jakuba Exnera.

V naší skupině jsme postupně odehráli čtyři zápasy. Nejdříve jsme začali s Královehradeckým krajem, následoval Moravskoslezský, Jihomoravský spojený s Vysočinou a jako poslední jsme odehráli zápas s favorizovaným Pardubickým krajem. Už v době podání přihlášky na turnaj jsme věděli, že se bude jednat o velmi těžké soupeře, kteří mnohdy vybírají hráče z vyšších desítek, zatímco náš tým má trochu skromnější hráčskou základnu. Naše očekávání bylo z tohoto pohledu velmi skromné.

Cílem bylo porazit Moravskoslezský kraj a v ostatních zápasech odehrát kvalitní utkání s vysokým nasazením a kvalitně potrénovat na nadcházející ligové zápasy, které nás ještě čekají. Z tohoto pohledu se cíle podařilo splnit i přes to, že v některých částech zápasů nám to úplně nešlo. Ale to je týmový sport a zlepšovat se bez chyb není možné. Důležité je, se z chyb poučit a snažit se je postupně z naší hry odstraňovat. Takže výhled do dalších zápasů je optimistický. Víme, že s takhle silnými soupeři si už v naší lize starších žáků nezahrajeme.

Naši svatyni chránili v průběhu celého turnaje Matyáš Tobolák a Tobiáš Juřík. Jsme rádi, že se turnaje mohl nakonec zúčastnit také Matyáš, protože na jednoho gólmana by toho bylo asi moc. Přeci jenom těch inkasovaných gólů nebylo zrovna málo, a i přes to, že jsme se snažili a bojovali až do samého závěru, nedařilo se všechny útočné akce našich protivníků odstínit. Brankáři to měli těžké, stejně jako celý tým, bojovali až do poslední sirény.

V poli jsme měli v průběhu zápasů několik změn. Do turnaje jsme vstupovali nakonec pouze s 11 hráči. Ti, co znají pravidla hokejbalu, tak nějak tuší, že to není zrovna ideální počet. Ať se snažíte sebevíc, dvě pětky z jedenácti zkrátka neposkládáte. Nakonec se ovšem ukázalo, že to bylo dobře, protože u celodenního zápasu je potřeba počítat se ztrátami. Nebojte, domů jsme se vrátili všichni zdraví. Nicméně 4 zápasy, 2x 12 minut čistého času na velkém hřišti (o 10 metrů delší a 4 metry širší) odčerpaly hodně fyzických sil a nejen jich. Bylo tedy nakonec výhodou, že se mohli jednotliví hráči střídat v pomalejším rytmu.

Základ naší obrany tvořila čtveřice zkušených hráčů. V první dvojici hráli Jakub Ivan Mozga s Matějem Urbánkem. Druhý tandem tvořili Emma Trčková a Viktor Šrajer. V závěru turnaje potom Viktora nahradil v obraně Matěj Pánek. Naši obránci to neměli jednoduché a pravděpodobně se stali nejúspěšnějšími běžci celého turnaje. Nebylo výjimkou, že se obránci proběhli několikrát během jednoho střídání přes celé hřiště. Na jednu stranu je dobré vědět, že mají dobrou fyzičku, ale i jim síly postupně ubývaly. A na druhou stranu víme, že souhra celého týmu a četnější přihrávky, by mohly porci naběhaných kilometrů snížit a naši hru zefektivnit.

Oporou našeho útoku byl bezesporu Ondřej Vích, pravidelný účastník reprezentačních campů, kterého doplnili další zkušení hráči, jakými jsou Eliška Bárová, Ondřej Rosík, Erik Zavřel, Oldřich Učeň a dříve zmiňovaní Jakub Exner a Matěj Pánek. Všichni útočníci pocítili na vlastní kůži sílu našich soupeřů, přes které bylo velmi obtížné se prosadit. I přes to, se dařilo v každém zápase minimálně několik útočných akcí provést. Štěstí nám v zakončení sice moc nepřálo, ale každému soupeři jsme dokázali, že jsme zkušený tým a že se nevzdáváme.

To, že jsme všechny zápasy odehráli s odhodláním a bojovností až do konce nakonec ocenili také pořadatelé turnaje. A toho si určitě vážíme. I přes nepříznivé skóre ukázal náš tým, že má bojového ducha a obrovské odhodlání. A to jsou hodnoty, na kterých můžeme stavět. Turnaj nám ukázal, jaká jsou naše slabší místa a co na naší hře můžeme ještě vylepšit. A protože všichni velmi rádi vyhráváme, tak se z našich chyb poučíme a v budoucích zápasech to budou mít naši soupeři zase těžší.

Po posledním zápase došlo ještě na oficiální vyhlášení nejlepších hráčů. Z našeho týmu získali toto ocenění brankář Tobiáš Juřík, obránce Emma Trčková a útočník Ondřej Vích. Všem třem hráčům velmi gratulujeme a věříme, že toto ocenění bude pro ně motivací pro další usilovný trénink a další zápasy.

Poděkování hráčům patří nejen za jejich herní nasazení, ale také za dodržování stravovacích pokynů. Doplňovat energii v průběhu celého dne není zrovna jednoduché, ale nesmírně důležité. V tomto směru víme, že patříme mezi špičku celého hokejbalového sportu. Díky našemu širokému realizačnímu týmu se podařilo hráčům zajistit celodenní přísun ovoce, energetických tyčinek a nápojů. Všem potom byla zaslouženou odměnou společná týmová večeře přímo ve Svitavách.

Děkujeme celému týmu za vzornou reprezentaci našeho kraje.


Sestava

Juřík, Tobolák - Urbánek, Mozga, Vích, Šrajer, Bárová, Trčková, Zavřel, Učeň, Rosík, Pánek, Exner

Zápasy

Královéhradecký kraj x Zlínský kraj

Střely - 18:20

Vyloučení - 0:2

3:0 (2:0, 1:0)


Zlínský kraj x Moravskoslezský kraj

Střely - 16:11

Vyloučení - 2:1

4:3 (2:1, 2:2)

G: Vích (Urbánek), Mozga (Pánek), Rosík (Urbánek), Vích (Pánek) 


Zlínský kraj x Jihomoravský kraj a Vysočina

Střely - 11:20

Vyloučení - 7:2

1:4 (0:1, 1:3)

G: Urbánek (Vích) 


Pardubický kraj x Zlínský kraj

Střely - 27:2

Vyloučení - 1:0

8:0 (4:0, 4:0)