Trenér Adam Kovařík hodnotí první půlku sezóny: Bodů je málo, ale zbraně neskládáme

03.01.2024

Jako prvního jsme v naší sérii rozhovorů vyzpovídali šéftrenéra klubu a hlavního trenéra A-týmu Adama Kovaříka. 

Chceme hrát a bojovat o play off 

Trenére, máme za sebou první půlku soutěže. Jak korespondují výsledky a předvedená hra s tím co bylo před sezónou v plánu?

Moc ne, chceme hrát a bojovat o play off a k tomu je dosavadních 5 bodů žalostně málo, ztráta především v domácím utkání proti České Třebové je cítit. Budeme mít ještě hodně co dělat, abychom se cíli alespoň přiblížili. Druhá stránka věci je, že chceme zpracovávat mladé hráče což se zatím daří.

Patříte mezi nejmladší tymy v lize, jak vidíte progres hráčů a vývoj týmu?

Ano, to patříme. Jak u kterých, vše je odvinuto od tréninku, když hráč chodí a pracuje v tréninku, v zápase to je vidět. Každopádně když tým vezmu komplexně, tak vývoj a progres tam rozhodně je.

Co zimní příprava a plány na jarní část soutěže?

Zimní příprava bude probíhat v tělocvičně, a pokud to počasí dovolí chci s mužstvem jít i na hřiště. Plány jsou jednoduché, stabilizovat hru, vytáhnout mladé hráče a pracovat na tom, abychom snížili tu bodovou kapsu, která nás dělí od play off, máme dost práce.  

Zdroj: Fotogalerie | Hokejbal Liberec 2023  Autor fotky: Markéta Křížová

Akce se mimořádně vydařila, ale vedla k tomu spousta práce. 

Když se vrátíme několik měsíců zpět, tak jste byl součástí zlatého týmu reprezentace U16 na mistrovství světa juniorů. Můžete nám akci zpětně stručně zhodnotit, a v jaké roli jste u týmu působil? 

Tak u týmu jsem byl jako jeden z asistentů trenéra. Akce se mimořádně vydařila, ale vedla k tomu spousta práce. Celému úspěchu extrémně pomohly první dvě utkání, které jsme odehráli velmi dobře takticky a dodali si tím sebevědomí, ze kterého se těžilo pozbytek turnaje. Vyjma jednoho výpadku se Slovenskem jsme neměli v turnaji žádnou kritickou chvíli a myslím, že jsme i turnaj po zásluze ovládli.  

Vyjma hlavního trenéra a-týmu působíte jako šéftrenér klubu, jak na vás působí mládežnické týmy?

Samozřejmě skvěle, jak hráči, tak realizační týmy. Přípravka doufám, že na jaře odehraje ještě více turnajů. Starší žáci, tam je krásně vidět, že když se plní pokyny trenérů, tak hra i výsledky přicházejí. Mám z obou celků velkou radost.