Starší žák Ondřej Vích zhodnotil ligu a jeho plány do budoucna

06.03.2024

V dnešním článku jsme vyzpovídali nejlepšího nahrávače z Ligy starších žáků - Morava, a to Ondřeje Vícha

Hlavní plán je se držet na vrchu tabulky

Ondřeji, podzimní část Ligy starších žáků je za Vámi, jak byste ji zhodnotil? 

Tak za mě se nám podzimní část dost povedla. Máme 8 vyhraných zápasů a také máme ve statistikách hodně dobré hráče. Z velké části to je práce trenérů, které máme již několikátou sezónu, a jsem moc rád, že nás vedou dál a dál, a za to jim chci hodně poděkovat. Také bych chtěl poděkovat našemu trenérovi gólmanů, který přišel tuhle sezónu a taky hodně přispívá k výkonu našeho týmu.  

Malenovice se nachází na průběžném druhém místě tabulky, shoduje se to s Vašimi plány před sezónou? 

Druhé místo je pro mě úctyhodné. Plány na sezónu se shodují. Hlavní plán je se držet na vrchu tabulky, abychom se dostali na následný finálový turnaj žáků.  

Vy sám jste nejlepším nahrávačem na Moravě. Věřil jste si na takové umístění před začátkem sezóny?  

Nějak jsem to před začátkem sezóny neřešil, bylo pro mě hlavní, kde se umístí náš tým, ale jsem rád že jsem tímhle našemu týmu přispěl.  

Co očekáváte od jarní části v Lize starších žáků? 

Očekávám, že to bude hodně těžké, ale i přesto musíme těžit ze zápasů, každý bod, co půjde, abychom se co nejlépe umístili v tabulce. Ze sebe budu těžit maximum abych k tomu co nejvíce přispěl. 

Na zápas se dívám velmi pozitivně, hodně mě to posunulo

Na konci února jste se zúčastnil reprezentace U14. Na Challenge cupu 2024 jste nastoupil za modrý tým Camp U 14. Jak se vám na reprezentaci líbilo? Byla to vaše první zkušenost s Českou reprezentací?

Na campu U14 se mi hodně líbilo. Potkal jsem tam hodně dobrých hráčů z různých klubů z celé republiky, také to pro mě byla hodně dobrá příležitost, kde se můžu zlepšit a předvést se v tom nejlepším světle. První zkušenost to pro mě nebyla, na Challenge cupu jsem se zúčastnil i minulou sezónu, taktéž za modrý tým.  

O víkendu jste měl možnost si zahrát přátelské utkání za A-tým Čamlíků, kde jste také vstřelil svůj první gól za muže. Jak se na zápas zpětně díváte? Jak se vám za mužský tým hrálo? Jak se vám dařilo plnit taktické pokyny, byly pro vás nové, nebo jste takové věci už někdy plnil?

Na zápas se dívám velmi pozitivně, hodně mě to posunulo, také jsem dostal hodně cenných zkušeností. Za mužský tým se mi hrálo hodně dobře, byly tam jiné taktiky než u nás ve starších žácích, ale když jsem si s něčím nevěděl rady tak mi trenér či hráči kdykoliv pomohli. Taktické pokyny byli pro mě úplně nové, ze začátku jsem se do toho musel dostávat, ale v průběhu zápasu jsem se do taktických pokynů dostal a plnil je.  

Jak jste se vůbec k hokejbalu dostal? Jaké byly vaše začátky?

K hokejbalu jsem se dostal tak, že první to hráli již moji spoluhráči, se kterýma jsem v tu dobu chodil do školky. Pak jsem se zeptal rodičů, jestli nemůžu hrát hokejbal také, rodiče souhlasili, a tak jsem začal hrát hokejbal. Začátky byli hodně těžké, v týmu bylo moc dobrých hráčů, takže bylo těžké se prosadit, ale časem jsem se začal zlepšovat. Chtěl jsem se být lepší a lepší, takže jsem makal, čím dal tím víc, aby se ze mě stal dobrý hráč. 

Jaké máte plány do budoucna v hokejbalu? 

Moje plány do budoucna jsou takové, že si chci zahrát za Českou reprezentaci proti jiné zemi. Také chci na sobě makat čím dál tím víc, aby ze mě byl pro tým lepší hráč, a posbírat co nejvíc zkušeností co jde.