Starší žáci poprvé doma, utkali se s Porubou

07.10.2023

O této sobotě, po dvou týdnech usilovného tréninku, se poprvé mladí Čamlíci představili domácím divákům. Dvojzápas 3. a 17. kola Ligy starších žáků s týmem TJ Sokol Poruba sliboval pěknou podívanou. Celý hrací den bylo polojasno až jasno s teplotou kolem 22 stupňů, a tak si hráči ani diváci nemohli přát více.

V 11 hodin byl zahájen první zápas a všichni byli v očekávání, co nový soupeř našeho týmu předvede. Modří přijeli do Malenovic v početné sestavě 17 hráčů včetně dvou brankářů a měli tedy o jednoho hráče více než tým Malenovic. Skóre otevíral v čase 1:09 náš Patrik Mišurec a elektronická tabule ukázala stav 1:0. Následně Malenovice přidávaly další góly a v čase 8:07 zvyšoval Ondřej Vích na 5:0. O minutu později se ovšem dostal do úniku porubský Kryštof Marek a prostřelil jinak 100% Fabiena Prokopa. To byl také první a poslední gól, který Čamlíci modrým dovolili. První zápas skončil pro Malenovice 12:1.

Ve 13:15 byl zahájen druhý zápas dne. Tempo nebylo již tak rychlé, jako v prvním zápase, ale o to byla lepší kombinační hra zelených. V zápase došlo k malým úpravám v sestavě, kdy nás musel opustit Patrik Mišurec. A vzhledem k příznivému vývoji prvního zápasu dostal příležitost v bráně mladý Matyáš Tobolák, který si tak odchytal bez zaváhání svůj první celý zápas v kategorii starších žáků a získal cenné zkušenosti. Fabien, po prvním zápase v bráně, dostal příležitost si zaběhat v poli na pozici pravého útočníka a hned této příležitosti využil. Střelený gól a dvě asistence jenom potvrzují kvality tohoto hráče. Během druhého zápasu se hráčům podařila nejedna pěkná kombinační akce s řadou přihrávek. Ne všechny tyto akce se podařilo zakončit gólem, ale i tak se podařilo udržet vysoký standard z prvního zápasu a vítězství 9:0 potvrdilo převahu mladých Čamlíků. I druhý zápas tedy skončil pro zelené příznivě, kteří tak poprvé mohli poděkovat svým domácím fanouškům a rodičům za podporu.

Velká porce gólů znamenala pro náš tým velký příděl bodů a posun našich hráčů v celkových statistikách soutěže. Nejvíce aktivním hráčem se stal kapitán týmu Matěj Urbánek, který posbíral za sobotu celkem 10 bodů. 5 bodů za přihrávky a stejně tak za střelené branky. Velký zisk bodů poté zaznamenali Ondřej Vích (8 bodů) a Patrik Mišurec (7 bodů), který ovšem odehrál pouze první zápas. Velice důležité ovšem je, že v sobotu si nějaký ten bod připsal téměř každý hráč. Dokonce se při své premiéře v samotném závěru podařilo střelit branku Natálii Ludvové, která obětavě bojovala o každý míček v průběhu celého dne. Jediným hráčem bez bodu zůstal Josef Minařík, který s hokejbalem začal teprve nedávno a je na samotném začátku své kariéry. I přes to, že Pepa dnes odehrál své úplně první dva zápasy, několikrát se úspěšně zapojil do hry a ukázal celému týmu i trenérům, že o své místo v sestavě bude bojovat.

Trenéři musí opět pochválit celý tým. Výsledek byl velmi pozitivní, i když herní projev už nebyl s ohledem na potenciál v zápasech vždy ideální. Nicméně se tým v řadě dovedností v průběhu zápasů zlepšoval, a to je dobrým příslibem pro nadcházející období. Spousta hráčů velmi příjemně překvapila a ukázala, že když se chce, tak to jde.

Sobota tedy znamenala pro Čamlíky zisk dalších cenných 6 bodů. V celkové tabulce jsou Malenovice po 6 odehraných zápasech s 15 body na druhém místě. O jeden bod za vedoucím slovenským Martinem a se 4bodovým náskokem na třetí Eagles Brno. O dalších dvou sobotách čeká zelené další zkouška ohněm. Nejdříve v sobotu 14. 10. vyráží tým na zápas do Kyjova, který v minulých letech patřil vždy mezi velmi kvalitní celky. Následně 21. října hrají Malenovice na hřišti Jihlavy, která určitě patří mezi favority celé soutěže.


Sestava:

Prokop, Tobolák - Bárová, Dittrich, Juřík, Ludvová, Minařík, Mišurec, Mozga, Pánek, Rosík, Šrajer, Trčková, Učeň, Urbánek, Vích, Zavřel


Shrnutí 1. zápas

HBC Malenovice x TJ Sokol Poruba

12:1 (6:1, 3:0, 3:0)

Góly: Mišurec (Vích, Dittrich), Urbánek (Učeň, Mozga), Urbánek (Mišurec, Prokop), Urbánek, Vích (Šrajer, Mišurec), Mozga (Učeň, Pánek), Rosík (Zavřel, Trčková), Mišurec (Vích, Urbánek), Urbánek, Šrajer (Vích, Mišurec), Mozga (Vích, Mišurec), Mišurec (Vích, Šrajer)

Vyloučení: 2:2

Střely 40:11

Diváci: 47

Shrnutí 2. zápas

HBC Malenovice x TJ Sokol Poruba

9:0 (4:0, 0:0, 5:0)

Góly: Šrajer (Učeň, Dittrich), Prokop (Vích, Urbánek), Učeň (Juřík, Urbánek), Vích (Prokop, Trčková), Mozga (Urbánek, Juřík), Urbánek (Šrajer, Rosík), Šrajer (Urbánek, Prokop), Učeň (Dittrich, Juřík), Ludvová (Mozga, Zavřel)

Vyloučení: 1:2

Střely 49:7

Diváci: 52