Skalp lídra 1.ligy

15.10.2023

Po blamáži s Českou Třebovou zavítal do Lopik arény celek Keltů z Berouna. Ještě před začátkem utkání byl věcným darem a čestným vhazováním oceněn dlouholetý funkcionář a trenér Jan Brázdil starší.

Zápas začal svižně, první střelu na branku z hole Cundy Günter pouze vyrazil a všudybyl Filip Nohál ji pohotově poslal do sítě – 1:0. Hosté začali ukazovat svou sílu a Chovančík musel krýt těžkou ránu z hole extraligového Hrabara. Za dvě minuty však bylo vyrovnáno. Kohout pálil po vyhraném vhazování, Taufer stál na správném místě a dostal míček do sítě – 1:1. Hosté hráli přesilovku a Hrabar tentokrát prostřelil vše, co mu stálo v cestě a poslal Kelty do vedení – 2:1. Domácí měli také možnost přesilovky, ale nakonec z toho byl únik dvou berounských hráčů na Chovančíka a jeho skvělý zásah.

Do druhé třetiny vstoupili domácí skvěle. Souhru prvního útočného komanda zakončoval skvělou kličkou Miroslav Cunda a vyrovnal stav utkání – 2:2. V polovině druhé třetiny hosté faulovali, první přesilovka domácích si vzala slovo a Adam Hruboš z červené čáry vymetl šibenici. Čamlíci podruhé v utkání vedli nad lídrem soutěže. Hosté však přeřadili na pátý rychlostní stupeň, a navíc měli možnost spoustu přesilovek, ale organizovaná a zformovaná obrana nepřipustila vyrovnání a udržela vedení do konce druhé periody.

Na začátku té třetí však už domácí kapitulovali, obrovskou skrumáž využil další extraligový hráč Kohout a srovnal na 3:3. Marné byly i protesty domácích, že byl Machálek v brankovišti faulován úderem hole do oka. Rozhodčí branku potvrdili a hrálo se dál. Chovančíka čekaly dva těžké zákroky v další přesilovce po křižných přihrávkách, ale změnu skóre nepřipustil. V šesté minutě však musel nečekaně střídat, křeč v pravé noze mu nedovolila v zápase pokračovat a Opavský musel nastoupit. Hosté nešetřili ani jeho a hned po nástupu mu připravili těžké situace, ale vylámali si zuby i na něm.

Zápas došel do prodloužení, kde Hruboš zpoza branky mezi betony Güntra vstřelil vítězný gól a domácí radost ze skalpu lídra mohla propuknout.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za hosty Jiří Hrabar a za domácí Ondřej Chovančík