První zápas sezóny s Kovem

09.09.2023

Na prvním utkání nové sezóny jsme měli čest pogratulovat Jiřímu Brázdilovi a předat mu ocenění za dlouhodobou funkcionářskou činnost od Regionu Morava sever. O čestné buly se postaral Jiří Nerád, legenda nejen malenovického hokejbalu, ale i hokejbalu v celé České republice. Tímto mu ještě jednou mockrát děkujeme.

První domácí utkání muži zahájili s Kovem Praha. Od první chvíle na hřišti hráli aktivně, ale ani to jim nepřineslo branku. Po souběhu dvou nešťastných vyloučení se akce ujali hosté a míček skončil za zády Opavského – 0:1. Do šancí se cpal aktivní Nohál, následně Hruboš i nový kapitán Medřický, ale branky nikde. Domácím se nepodařilo proměnit ani přesilovou hru 5 na 3.

Druhá třetina byla ze strany domácích velmi ospalá. Prvně opil Fluxa Kalivodu rohlíkem, vystřelil, ale Opavský ránu vykryl betonem. Bohužel backhandová dorážka znamenala vedení Pražanů 2:0. Domácí bojovali ze všech sil, ale u některých akcí jim chybělo štěstí, které naopak zase přálo hostům. Třetí gól si připsal Krištof, který svou ránu schoval za tři hráče a pro domácí z toho vznikl hrozivý stav 0:3.

Třetí část započali domácí v oslabení, v němž Kalivoda posadil do rychlíku Martina Brázdila. Ten mířil až přespříliš přesně a rozezvonil levou tyč. Přesilová hra přišla následně vhod i domácím Čamlíkům, kteří neváhali, a tuto šanci ihned využili. Svou přesnou ranou z modré čáry Medřický snížil stav na 1:3. Hosté začali mít s útočnou hrou domácích velké problémy, Šach odolával mnohdy s obrovským štěstím, kdy chytil šance Hruboše a Nohála. Kontaktu se přeci domácí jen dočkali, když Vingárek našel na modré čáře Hruboše. Ten situaci 2 na 1 vyřešil přihrávkou na Cundu a ten trefil odkrytou bránu – 2:3. Ihned po gólu přišla další šance, do které se dostal Hradil, míček se následně odrazil k Martinu Brázdilovi, který znovu trefil pouze tyč. Po vhazování ještě vystřelil dobře Rychlík, ale ani jeho střela nezaplula do brány, ale pouze mihla tyčku. Čamlíci v závěru už vyrovnání nevydřeli a smolně prohráli úvodní utkání 2:3. 


Sestava:

Opavský - Kalivoda, Kulička, Lečbych, Rychlík, Vingárek, Dudík - M. Brázdil, J. Brázdil, Hradil, Hruboš, Huťka, Medřický, Nohál, Ševčík, Cunda

Shrnutí:

HBC Malenovice x TJ KOVO Praha

2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: Medřický (Ševčík, Kalivoda), Cunda (Hruboš, Vingárek) 

Vyloučení: 9:6

Střely 29:27

Diváci: 46