První zápas jarní části sezóny

12.03.2024

V neděli se v malenovické Lopik aréně odehrál zápas mezi domácími Malenovicemi a hostujícím týmem z Poličky, podle některých nejlepším týmem první ligy. Bojovně naladěné Malenovice, potřebující nutně bodovat, se ale soupeře nezalekly a odehrály s ním herně vyrovnaný part, který musel diváky bavit. 

V první třetině gól nepadl a žila tak naděje domácích na bodový zisk.

Ve druhé třetině šli po nahození do předbrankového prostoru a nedůsledném pokrytí hráče do vedení hosté. Ale opět za 8 vteřin, hned po sehraném signálu na buly ve středovém kruhu, utekl obraně Čamlíků hostující útočník tak, že obránci zůstali opaření a tuto šanci hasil na poslední chvíli Kulička za cenu trestného střílení, které za hosty proměnil Ondřej Tobiáš a bylo to 0:2. Statečně bojující Čamlíci se snažili s výsledkem něco udělat, zvýšili na soupeře tlak a odměnou jim bylo snížení stavu po gólu Adama Hruboše.

Do třetí třetiny se nastupovalo s mankem jednoho gólu, ale o to bojovnější náladou. Bohužel soupeř v čase 36:42 využil přesilovku a bylo to o dva góly. V závěrečném risku bez brankáře měli sice Malenovice tlak a z toho šance, bohužel, spojnice trefená Cundou a spousty dalších šancí zůstaly neproměněny. Do toho soupeř trefil prázdnou branku a bylo to 1:4, což byl taky konečný výsledek zápasu.


Komentář asistenta trenéra Jaromíra Hanela:

Zápas s kvalitním soupeřem začal velice solidně a poprvé od mého příchodu jsme neprohráli první třetinu. V zimní přípravě nově nastavený systém nám dobře fungoval do defenzívy a k tomu nadstandardně zachytal i brankář. V útočné fázi nám dělala problém finální přihrávka, kterou nám soupeř často chytal a mařil nám tak další šance. Taky bych si představoval lepší doplňování útočníků v ofenzivní fázi ať opravdu útočíme i bráníme ve všech pěti lidech, tohle musíme vypilovat. Každopádně chceme klukům poděkovat, protože s jedním z top týmu první ligy jsme ve hře 5 na 5 hráli 1:1. Jeden gól jsme dostali z trestného střílení, jeden v oslabení a poslední do prázdné branky, kdy už jsme hráli na maximální riziko. Každopádně jsme si nastavili nějakou laťku a pokud budeme takhle hrát dál a tu laťku ještě zvedat, což musí být náš cíl, tak začneme sbírat body.


Sestava:

Chovančík, Opavský - Lečbych, Rychlík, Kulička, Vingárek, Kalivoda, Dudík - M. Brázdil, Nohál, Hruboš, J. Brázdil, Mikl, Bár, Cunda, Mišurec, Bureš, Medřický, T. Brázdil

Shrnutí

HBC Malenovice x SK Kometa Polička

1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: Hruboš (Nohál, Brázdil M.)

Vyloučení: 4:4

Střely 20:27

Diváci: 63