První vítězství

17.09.2023

Druhé domácí utkání jsme odehráli s Českými Budějovicemi. Vše započalo poděkováním a čestným buly bývalého extraligového hráče a jednoho z bývalých mládežnických trenérů, Dana Marka.

První třetina byla spíše oťukávací. Šancí nebylo mnoho a kromě Ševčíka, který dobře střílel z vrcholku kruhu, týmy nechaly vyniknout spíše své herní styly.

Do druhé části vstoupili lépe hosté, kteří využili laxní rozehrávky a na brankovišti slavili první úspěch – 0:1. Domácí však nepropadli tlaku a začali útočit. Vhod jim přišla přesilovka a následně nařízené trestné střílení po spektakulární akci Cundy. Na nájezd byl vyslán Nohál, a ten si poradil s úkolem znamenitě – 1:1 . Za okamžik dorážel Ševčík, ale domácímu útočníkovi z čáry vytáhl míček reprezentační obránce Václav Kovařík.

Do třetí třetiny si Pedagog přenesl i přesilovou hru a po ráně z levého kruhu ji hosté využili – 1:2. Zanedlouho, po využitém přečíslení, hosté vedli už 3:1. Čamlíky vrátil do hry Hruboš, který z pravého kruhu trefil klinicky přesně levou šibenice, a bylo tak sníženo na 2:3. Tlak domácích rostl, ale chyba Dudíka na modré znamenala únik hostí, faul a následné trestné střílení, které České Budějovice využili. Čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny vedli hostí 4:2. První domácí letka vlítla do pásma a Hruboš zpoza brány obtočil míček a snížil stav na 3:4. Stejná lajna, stejná situace, jiný hráč, a to Nohál, který o minutu později použil stejnou fintu, a vyrovnal tak stav utkání.

Na řadu přišlo prodloužení, kde si Hruboš s Nohálem vytvořili velké šance, které ale neproměnili. Martin Brázdil chtěl svůj výlet od pravého hrazení zakončit backhandovou kličkou, ale míček mu sjel z čepele a k potěše domácích hráčů a fanoušků proplul do hostující branky. Čamlíci tak mohli slavit první vítězství.

Sestava:

Opavský, Chovančík - Kalivoda, Kulička, Lečbych, Rychlík, Dudík, Foltýn, Machálek, Mikl - M. Brázdil, J. Brázdil, Hruboš, Huťka, Nohál, Ševčík, Bureš, Mišurec, Cunda, Bár

Shrnutí

HBC Malenovice x TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice

5:4 PP (0:0, 1:1, 3:3 - 1:0)

Góly: Nohál, Hruboš (Lečbych, Kalivoda), Hruboš (Nohál, Cunda), Nohál (Hruboš), Brázdil M. (Mikl)

Vyloučení: 5:5