První kolo Českého poháru vítězné

28.09.2023

Na svátek Svatého Václava vyrazili Čamlíci na první pohárové kolo na půdu nepříjemného Třince. Soupeř ze špičky druhé ligy skupiny Morava Sever vyvolával respekt zároveň i povinnost úspěchu. Předchozí dva pohárové ročníky Malenovicím nevyšly, a tak bylo důležité k utkání přistoupit zodpovědně. Tak se také dělo.

Domácí sice ve druhé minutě vyslali několik nebezpečných ran, ale to bylo vše co domácí v první části předvedli. Od té doby diktovali tempo hry hosté a poprvé v sezoně Malenovice vstřelili první gól a vůbec v utkání vedli. Konkrétně Hradil využil Cundovy přihrávky od pravého hrazení a vstřelil první gól. Hosté následně nevyužily dvě přesilovky a po nich se nahrávač Cunda změnil ve střelce a z fousků na pravém kruhu obstřelil vyrážecku reprezentačnímu brankáři Halouzkovi - 0:2. Padesát vteřin před první sirénou vybojoval kapitán Medřický míček, naservíroval ho Cundovi na vrchol pravého kruhu a ten přesně pálil tentokrát na lapačku - 0:3.

Ve druhé části hosté polevily a nechali domácí využít přesilovku a rázem z klidného zápasu bylo drama.

Do třetí třetiny nastoupili hosté po důrazné promluvě aktivnější a s mnohem lepším pohybem, díky kterému prakticky nepustily domácí Třinec do hry. Minutu a půl před koncem ukončili hosté zápas po krásné kombinaci v útočném pásmu po ose Kalivoda Medřický a zakončující David Ševčík - 1:4. Čamlíci si tak v první kole zapsali druhou sezónní výhru a hlavně postup do druhého kola Českého poháru. Soupeře do dalšího kola se hokejbalisté ze Zlínského předměstí dozví za dva týdny.

Sestava:

Opavský - Kalivoda, Kulička, Lečbych, Dudík - M. Brázdil, Hradil, Hruboš, Huťka, Nohál, Medřický, Ševčík, Bureš, Cunda

Shrnutí

HBC Enviform Třinec x HBC Malenovice

1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Gól: Hradil ( Huťka, Cunda), Cunda ( Bureš, Hruboš), Cunda ( Medřický ), Ševčík ( Medřický, Kalivoda)

Vyloučení: 6:5