První jarní zápas napínavý až do nájezdů

19.03.2024

V sobotu 16. 3. zahájili mladí Čamlíci druhou část sezóny Ligy starších žáků domácím zápasem se slovenským Zohorem. I přes to, že se tým intenzivně připravoval celou zimní sezónu a před 14 dny absolvoval přátelské utkání v Jihlavě, panovala před zápasem lehká nervozita. Přece jenom zápasy s HBK Roconaba Zohor jsou tradičně velmi vyrovnané a napínavé. A jinak tomu nebylo ani teď.

První třetina byla velmi vyrovnaná a ani jednomu týmu se nepodařilo vstřelit branku. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se podařilo Zohoru otevřít skóre a stav byl 0:1. Další gól padl na začátku třetí třetiny v čase 31:36, ale bohužel zase do malenovické branky. Za necelou minutu poprvé snižovali Malenovice a stav utkání byl 1:2. Následujících deset minut to bylo nahoru a dolů, ale žádnému týmu se nepodařilo své šance proměnit. V čase 43:16 se podařilo Čamlíkům vyrovnat a následně v čase 44:23 se poprvé domácí tým dostal do vedení v zápase - skóre 3:2. Kdo si v tu chvíli myslel, že je zápas rozhodnutý, tak se velice mýlil. Hosté odvolali svého brankáře a ve hře 6 proti 5 způsobili před brankou Čamlíků hotové peklo. Malenovický tým dohrával poslední dvě minuty se stejnou pětkou bez střídání, a i přes využitý oddechový čas byla únava hráčů již značná. Nepomohlo ani vyhození míčku přes celé hřiště, které těsně minulo prázdnou bránu hostů. Vhazovalo se tedy opět před naší bránou a tlak hostů pokračoval až do samého závěru zápasu a v čase 44:59 slovenský Zohor vyrovnal na 3:3.

Následoval krátký oddechový čas pro oba týmy a zápas pokračoval nájezdy. Nájezdy začínali Čamlíci a následoval Zohor. Žádný z týmů ovšem neproměnil ani jeden ze svých tří pokusů a oba brankáři byli tedy 100%. Pořadí se obrátilo a pokračovalo se dál. Tentokrát ovšem v principu náhlá smrt. V tuto chvíli podržel domácí tým bezvadný Fabien Prokop, když vychytal celkově čtvrtý nájezd Zohoru. Na další nájezd nastoupil domácí kapitán Matěj Urbánek, který svůj druhý pokus již proměnil a domácím Čamlíkům zajistil druhý bod na úvod sezóny.

Trenéři chválí všechny hráče za osobní nasazení. Odehrát celé utkání v 11 hráčích proti tak silnému a početnému soupeři (16 hráčů) není vůbec jednoduché. Ukázalo se, že přes zimní přestávku Čamlíci nezaháleli a mají plno sil do dalších bojů.

Složení týmu si ovšem vyžádalo několik změn v sestavě, a tak se na nových postech objevilo hned několik hráčů najednou. A všichni dokázali své úkoly plnit na výtečnou. Získané zkušenosti jednotlivých hráčů jsou zcela jistě dobrým příslibem pro další utkání. K další prověrce domácího celku dojde hned další sobotu 23. března na hřišti TJ Sokol Poruba.