Předposlední zápas sezóny - derby s Brnem

17.04.2024

Předposlední zápas sezóny v Lopik aréně nesl punc derby s HBK Bulldogs Brno.

Zápas začal aktivitou domácích, ze které pramenila i první branka utkání. Radek Vingárek své nahození od pravého hrazení dobře skryl za clonící hráče a Makara našel míček až v síti - 1:0. Brno ukazovalo svou sílu, ale Opavský přesnými zásahy vyrovnání nepřipustil. Útočnou aktivitou hýřící zejména druhá domácí formace posadila hosty na kolotoč v desáté minutě, první zakončení překazil Makara Martinu Brázdilovi, Hruboš z krkolomné pozice trefil tyč a Honzovi Brázdilovi před prázdnou brankou míček přeskočil hokejku, skvělá overtura horkého dopoledne v Malenovicích

Ve druhé třetině začali náporem hosté, ale hra se v polovině třetiny přesunula před vystřídavšího brankáře Šťastného, který dvakrát vychytal Nesrstu, a i další šance domácích. Ve druhé části utkání gradovalo a bylo k vidění několik tvrdých soubojů, a když se do sebe slovně pustili i oba trenéři, měli rozhodčí co uklidňovat. Štěstí se přiklonilo v hektickém závěru druhé třetiny na stranu hostí, kdy Emmer dvě vteřiny před sirénou propasoval svou ránu za záda Opavského, domácí v tu chvíli hráli o dva muže oslabení - 1:1.

Do poslední periody vstoupili domácí jako vyměnění, provokací si nevšímali a soustředili se na hru což přineslo i své ovoce. Od červené rány překonal Šťastného svou obávanou ránou Hruboš a domácí publikum explodovalo. Za tři minuty bylo ovšem opět vyrovnáno, domácí zapomněli u tyčky na volného Emmera a Brno opět srovnalo. Za další minutu šli hosté do kritického trháku, jednu z mála chybiček v pokrývání hráčů hosté dokonale využili a vstřelili vítězný gól. Žádná z dalších domácích šancí se už neujala a Čamlíci smolně prohráli 2:3.