Poslední zápas podzimní části 

26.11.2023

Jako poslední soupeř v podzimní části první ligy se v Lopik aréně představil celek Brna. Čestné buly zaobstaral bývalý dlouholetý předseda a legenda klubu Petr Hromadník přezdívaný Lopik, jak napovídá, tak podle něj je pojmenovaný i Malenovický svatostánek.

 Do varu uvedly diváky úvodní pozdravy, nejprve Mišurec dvakrát prověřil Šťastného a z protiútoku testoval Chovančíka Baláž. Gól však vstřelil až v dalším střídání Emmer a poslal hosty do vedení. Druhou branku buldoků přidal Zemen, jenž první tečoval střelu od modré, na tu ještě Chovančík stihl zareagovat, ale dorážka už byla nad jeho síly a bylo to 0:2.

 Domácí se dostali přesně tam, kde nechtěli být, ale situaci nevzdávali. Brněnští trpělivě bránili střední pásmo a čekali na chyby. Po dlouhém závaru, ze kterého domácí nevytěžili nic, unikl Svoboda a trefil nad Chovančíkovo rameno 0:3. Reakcí bylo stažení sestavy na dvě formace, ale ani Cunda s Hrubošem míček do branky nedotlačili. Lečbych s Martinem Brázdilem, předvedli skvělé napadání, ale branky z následných šancí opět nikde. 

 Domácí navíc v polovině třetí třetiny inkasovali čtvrtý gól a situace už vypadala jasně. Domácí trenéři se nevzdali a šest minut před koncem odvolali Chovančíka a efekt byl vidět hned - Martin Brázdil perfektní individuální akcí našel Nohála a bylo sníženo 1:4. Za dalších 61 vteřin Kalivoda přihrál Hrubošovi, který předvedl další ze svých klinicky přesných vinklů a bylo to 2:4. Zápas se asi definitivně rozhodl 108 vteřin před koncem, když Nohála vychytal Štastný a Brňané dvoubrankový náskok už dobránili.


Komentář asistenta trenéra Jaromíra Hanela:

Do zápasu jdeme s nějakým plánem, ale opět a zase náš vlažný začátek, kdy v páté minutě prohráváme 2:0 a celý plán se tím rozsype. První třetinu prohráváme klasicky 2:0. Druhou třetinu hrajeme na větší riziko a zkoušíme s výsledkem něco udělat, místo toho darujeme nepřesnou rozehrávkou soupeři gól a po dvou třetinách je stav 3:0. Ve třetí třetině už dohráváme na dvě lajny, a máme více ze hry. Třetí třetinu ve třetím zápase po sobě vyhráváme a výsledek je tedy 2:4. Každopádně do jara máme nad čím přemýšlet a co zlepšovat. 


Sestava:

Chovančík - Lečbych, Rychlík, T. Brázdil, Kulička, Vingárek, Kalivoda - M. Brázdil, Huťka, Nohál, Hruboš, J. Brázdil, Mikl, Bár, Cunda, Mišurec, Bureš

Shrnutí

HBC Malenovice x HBK Bulldogs Brno

2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: Nohál (M. Brázdil, Cunda), Hruboš (Kalivoda, Cunda)

Vyloučení: 0:2

Střely 14:27

Diváci: 57