Po dvoutýdenní pauze výhra v Karviné

11.11.2023

V sobotu 11.11. sice nepřijel Martin na bílém koni, zato mladí Čamlíci přijeli do Karviné. Na pořadu dne bylo další kolo ligy starších žáků a pro hráče z Malenovic se již jednalo o celkem 9. zápas. Celý tým se na tento zápas těšil hned z několika důvodů. Jednak se Čamlíkům poslední dva zápasy úplně nepovedly, tak byla velká motivace a chuť zvítězit. A dále byla Karviná novým soupeřem letošní sezóny.

Podzimní počasí je sice vrtkavé, ale naštěstí byl dnešní den v rámci možností povedený. První třetina se začala hrát ještě na trochu vlhkém povrchu, který pomalu osychal a závěr zápasu se hrál již na suchu. Povětrnostní podmínky byly téměř dokonalé.

Úvodní vhazovaní se odehrálo dle plánu v 10 h. Celek Karviné nastoupil v počtu 14 hráčů vč. dvou gólmanů. Malenovickou svatyni bránil Matyáš Tobolák, kterému pomáhalo dalších 12 kluků a holek v zelenobílých dresech. Začátek každého utkání je nervózní. Nikdo neví, jak bude soupeř připraven, a jak sedne hra našemu týmu. Naštěstí vstup do zápasu se nám povedl a o první gól se v 5. minutě postaral Ondřej Vích, který po dvou vynechaných zápasech opět posílil náš tým. První třetinu úspěšně zakončili Čamlíci za stavu 0:3.

Druhá třetina, byla pro náš tým v posledních dvou zápasech klíčová, kdy se nepodařilo udržet tempo se soupeřem a dvakrát jsme výrazně propadli. Do druhé třetiny jsme tedy nastupovali s respektem. Soupeři se sice podařilo dvakrát prosadit, ale celkově si Malenovice kontrolu nad zápasem udržely a zakončily 2:3.

Třetí třetina byla roztříštěná vlivem velkého počtu vyloučených hráčů, a to na obou stranách. V jedné chvíli se dokonce Čamlíci dostali do situace, kdy hráli 3 proti 5. Tuto část se naštěstí podařilo úspěšně přečkat a celkově dopadla třetina 1:3 pro Čamlíky.

Za zmínku zcela jistě stojí 5gólová šňůra kapitána týmu Matěje Urbánka. Ten začal úřadovat v 15. minutě první třetiny a pokračoval až do 33. minuty zápasu. V posledních minutách přidal svůj druhý gól v zápase Viktor Šrajer a v samotném závěru se prosadil ještě Matěj Pánek. Celkově zápas skončil vítězstvím hostů 3:9.

Trenéři mají z výsledku zápasu a bodového zisku samozřejmě velkou radost, nicméně v kvalitě herního projevu tým pokulhává. V průběhu zápasu jsme dělali velké množství chyb v nahrávkách, přechodu do útočného pásma a v obranném pásmu. Celý zápas se hrál nahoru - dolů, a právě tento styl hry klade velké požadavky na správný pohyb hráčů a osobní odpovědnost.

V pátek 17.11. čeká Čamlíky domácí dvojzápas s vedoucím týmem Martina ze Slovenska, kterému bude podřízena veškerá tréninková příprava. Zápasy to budou těžké, ale už se na ně všichni těšíme.

Sestava:

Tobolák - Trčková, Urbánek, Dittrich, Mozga, Juřík, Pánek, Šrajer, Učeň, Zavřel, Rosík, Bárová, Vích

Shrnutí

HbK Karviná x HBC Malenovice

3:9 (0:3, 2:3, 1:3)

Góly: Vích, Mozga (Šrajer), Urbánek (Pánek), Urbánek (Zavřel), Urbánek (Trčková), Urbánek, Urbánek (Trčková, Dittrich), Šrajer (Juřík), Pánek

Vyloučení: 4:5