Oslabení Čamlíci bojovali v Jihlavě

21.10.2023

Další sobota, další slunečný a teplý den, další zápas starších žáků. Tentokrát se Čamlíci vydali na hřiště SK Jihlava. Cestu, i přes drobné komplikace na dálnici, zvládl tým v pohodě a příjezd na hřiště byl dle plánu lehce před 10. hodinou, aby bylo dostatek času na předzápasovou přípravu.

Tým Malenovic nastoupil do zápasu značně oslaben. Z pěti nejproduktivnějších hráčů týmu chyběli celkem 3 a další hráči se nemohli z nejrůznějších důvodů zúčastnit. Ve výsledku Čamlíci nastoupili v celkovém počtu 10 hráčů, kdy hráli na celé dva útoky a vzadu se střídali 3 obránci. Aby toho nebylo málo, byl tým ještě oslaben z důvodu nemoci o hlavního trenéra. Domácí nastoupili v početné převaze 22 hráčů. Vyhlídky na zápas tedy nebyly zrovna nejlepší, ale to mladé Čamlíky rozhodně neodradilo.

Strategie pro zápas byla jasná. Cílem bylo 100% obsazování hráčů v našem obranném pásmu, nedat prostor protihráčům pro hru a pokud to situace dovolí, pokusit se vstřelit gól. V první třetině se dařilo tuto taktiku až na malé výpadky dodržet a výsledné skóre po první třetině 2:1 slibovalo napínavý průběh druhé a třetí třetiny.

Druhá třetina ovšem znamenala pro Malenovice pohromu. Podobně jako před týdnem v Kyjově se tým neuvěřitelně propadl, kdy hlavně z důvodu nedůsledného bránění inkasoval 5 branek a po druhé třetině byl stav zápasu 7:1. Do třetí třetiny šel tým s jednoznačným cílem, neprohrát třetinu. Nejdříve jsme sice inkasovali další gól, ale následně se podařilo náš mini zápas srovnat a dokonce vstřelit ještě další branku. Třetí třetinu tedy Malenovice vyhrály 1:2. Zápas má však tři třetiny a Čamlíci si tak tentokrát žádný bod nepřipsali, ale i přes to můžeme mluvit o úspěchu a být spokojeni.

Tým nastoupil v nízkém počtu a bez nejlepších hráčů. A celý zápas byl odehrán na necelé dvě pětky. Hráči, co dnes nastoupili, se ovšem posunuli ve svých zkušenostech o pořádný kus kupředu a budou velmi platnou posilou v dalších zápasech. To je ten největší úspěch našeho týmu a příslib lepších budoucích výsledků.

Pokud nebudeme hodnotit druhou třetinu, je potřeba velice pochválit všechny hráče, kteří svým osobním nasazením a velice dobrým bráněním ztěžovali soupeři hru. Opět jsme ukázali, že i za stavu 7:1 máme stále motivaci a nevzdáváme to. Dnes se opravdu bojovalo až do konce.

Nyní máme dva týdny pauzu na intenzivní trénink, pečlivou analýzu naší hry ve druhé třetině a důkladnou přípravu na další zápas 11.11. v Karviné.