Nevyřízené účty z podzimní části

09.04.2024

Další pokračovaní Ligy starších žáků se odehrálo v sobotu 6. dubna v Lopik aréně v Malenovicích. Domácí Čamlíci tentokrát přivítali celek HBK Kyjov, se kterým měli malenovičtí hokejbalisté nevyřízené účty z podzimní části sezóny, kdy na jejich hřišti prohráli 8:3. Kyjov dlouhodobě patří v soutěži mezi kvalitní týmy, a tak tento zápas sliboval opět pěknou podívanou.

Domácí nastoupili v sestavě 13+1. První třetina skončila sice bez branek, ale o dramatické okamžiky nebylo nouze a ani jeden tým neměl viditelnou převahu.

Ve druhé třetině hned ve druhé minutě otevřel skóre Kyjov, který se dostal do vedení 0:1. Nutno dodat, že to byl poslední okamžik, kdy domácí brankář, Fabien Prokop, viděl míček za svými zády. Další příležitost k radosti již hostům nedal a celý zbytek zápasu byl velkou oporou týmu. Jeho celková úspěšnost 93,33 % mluví za vše. Za domácí otevíral skóre v čase 19:24 Erik Zavřel, který šikovně tečoval střelu od modré čáry Urbánek. Malenovice vyrovnaly na 1:1. O osm minut později, v čase 27:04 skóroval Ondřej Rosík po nahrávkách Ondřeje Vícha a Patrika Mišurce. Čamlíci se tímto gólem dostali do vedení 2:1, a to byl zároveň výsledek 2. třetiny.

V jedenácté minutě poslední třetiny navýšil na 3:1 Patrik Mišurec po nahrávce Ondřeje Vícha. Toto skóre již dávalo malou naději, že by zápas mohl dopadnout dobře, ale nic nebylo jisté. Po zkušenostech ze zápasu se Zohorem celý tým věděl, že musí hrát až do samého konce. A tak se stalo. HBK Kyjov sice zkusil v závěru ještě hru bez brankáře, ale ani to mu nepomohlo. Čamlíci se nedali a hráli stále naplno. A tato hra přinesla své ovoce, kdy se povedlo Ondřeji Víchovi a Gabrielovi Dittrichovi vyslat do úniku Urbánkovi, který osud Kyjova zpečetil střelou do prázdné branky.

V sobotu hráli velmi dobře i ostatní členové týmu. Tradičně se neztratily naše děvčata. Emma Trčková a Eliška Bárová byly velkou oporou v průběhu celého zápasu. Mnohým klukům ukázaly, že se s nimi musí počítat. Příjemným překvapením byl Tobiáš Juřík, který tentokrát vyměnil betony za malé chrániče a v roli útočníka předvedl svou sílu a zručnost s hokejkou. V jeden okamžik měl již gól na hokejce. Velmi dobrý zápas odehrál také Oldřich Učeň, který velmi dobře zvládal osobní souboje a bránění protihráčů. Velkým přínosem pro tým byl obránce Jakub Ivan Mozga, který opět potvrdil své vysoké kvality. Matěj Pánek znovu ukázal, že se zlepšuje zápas od zápasu a že dokáže vybojovat nejeden osobní souboj. Viktor Šrajer tradičně odehrál velmi dobrý zápas. Dlouhodobě patří mezi nejbojovnější hráče týmu a své kvality ukázal i v tomto zápase. Zvláštní poděkování patří Ondřeji Víchovi, který celý zápas dokázal hrát ve dvou lajnách jako útočník a jeho přínos pro tým a celkový výsledek zápasu je nezpochybnitelný.

Celý tým hrál velmi dobře a držel velmi vysoké tempo po celý zápas, a to i přes to, že sluníčko hrací plochu vůbec nešetřilo. Mladí Čamlíci si zasloužili pochvalu od svých trenérů a všech přihlížejících diváků. Vítězstvím si Čamlíci připsaly tři cenné body a v celé lize se vyhoupli na druhou příčku v tabulce. Příští sobotu 13.4. se hraje opět doma a tentokrát do Malenovic přijede hned na dva zápasy vedoucí tým tabulky SK Jihlava. Přijděte určitě fandit a podpořit domácí tým Čamlíků, kteří budou zcela jistě podporu fanoušků potřebovat.

Sestava

Prokop - Mozga, Trčková, Urbánek, Dittrich, Bárová, Juřík, Pánek, Rosík, Učeň, Vích, Zavřel, Šrajer, Mišurec

Shrnutí

HBC Malenovice x HBK Kyjov

4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: Zavřel (Urbánek), Rosík (Mišurec, Vích), Mišurec (Vích), Urbánek (Dittrich, Vích)

Vyloučení: 4:6