Nejproduktivnější hráči Čamlíků hodnotí průběh 1.ligy

09.03.2024

V dnešním článku jsme vyzpovídali dvojici nejvíce produktivních hráčů malenovického A-týmu Adama Hruboše a Filipa Nohála.

Věřím, že se odlepíme ode dna tabulky a potrápíme týmy z vyšších příček

Jak hodnotíte již proběhlou podzimní část sezóny 1.ligy? 

Filip Nohál: Nedá se hodnotit nijak zvlášť pozitivně. Byly v ní určitě i pozitivní momenty na kterých se dá stavět, ale výsledky a tabulka vždy mluví jasně.

Adam Hruboš: Nevím, co přesně k tomuto říct. Je to prostě hrůza. Nikdo z nás nehrál, tak abychom si zasloužili vůbec 1.ligu hrát.

V letošním roce se jednalo o vašich startech v extralize. Mrzí vás, že to nedopadlo? Budete se snažit v jarní části dokázat, že si extraligu zahrát můžete? 

Filip Nohál: Mrzí mě to hodně, popravdě jsem se dost těšil a byla to pro mě nová motivace na sobě zase pracovat, protože mě začalo bavit poměřovat se s těmi nejlepšími. Ale není všem dnům konec, jede se dál, všechno má svůj čas a věřím, že naše chvíle ještě přijde.

Adam Hruboš: No byli tam neočekávané komplikace ohledně startu za jiný tým a tím pádem se to zkomplikovalo. Každopádně doufám, že vše dopadne tak jak je v plánu.

Dlouhou dobu jste hrávali v lajně spolu. Momentálně jste oddělení, tak jak to berete? Vyhovuje vám momentální rozdělení, nebo se vám lépe hrálo dohromady? 

Filip Nohál: Jsem zvědavý, co to přinese, ale že bych z toho měl radost, tak to se určitě říct nedá. Chápu, že potřebujeme mít dvě silné lajny, ale asi nebude chvíle, kdy bych řekl "ne s Adamem hrát nechci". Chemii, kterou máme mezi sebou na hřišti je totiž unikátní a nedá se nahradit.

Adam Hruboš: Na tuto otázku nejsem schopen odpovědět, jelikož s Nožkou hraju od doby, co začal hrát hokejbal a jsme dva blázni co si rozumí. Nicméně doufám, že to týmu pošlape i když nastanou změny.

V posledních měsících proběhlo několik změn v týmu. Co si o nich myslíte? Povede to k lepším výsledkům? 

Filip Nohál: Věřím, že ano. Máme mladý tým, takže se nedá očekávat, že budeme válcovat jeden tým za druhým, ale potřebujeme jít nějakým směrem, aby to dávalo smysl a všechny nás to bavilo. Věřím, že by to mělo být na jaro lepší než na podzim.

Adam Hruboš: Jsem za všechny změny rád, jelikož tým by se nikam neposunul, a to i jednotlivý hráči, kteří to potřebuji včetně mě.

Dát hlavně týmu nějakou tvář, na které můžeme stavět následující roky

Již v neděli nás čeká první zápas jarní části sezóny. Jak jste se v zimní pauze připravovali? Jste na první utkání připravení?

Filip Nohál: Příprava mě toho zase dost naučila. První polovina byla dost poctivá, jelikož jsem se hlavně připravoval na jarní část extraligy, bohužel od konce ledna jsem spíš více rehabilitoval s ramenem, než trénoval, takže jsem sám zvědavý, jak se budu v neděli cítit na hřišti.

Adam Hruboš: Tak neabsolvoval jsem přípravu s týmem, jelikož jsem si nastolil svou vlastní a nebylo to jen pití piva. Nicméně věkový rozdíl v týmu už je velký a vím sám co je pro mě důležité trénovat. Samozřejmě to není myšleno, že bych nechtěl, ale ruku na srdce na zimní přípravu zkrátka většina týmu kašlalo.

Co očekáváte od jarní části této sezóny v 1.lize?

Filip Nohál: Hlavně to, že konečně vyhrajeme za 3 body. Pak se co nejvíc bavit tou hrou a dát hlavně týmu nějakou tvář, na které můžeme stavět následující roky.

Adam Hruboš: Očekávám přísun nových zkušeností od nového impulsu z Opavy, který doufám že nám přinese zajímavé a efektivní změny do herního systému. Ruku na srdce, nejsme momentálně konkurence schopný tým. Doufám, že se vše posune k lepšímu a posune to každého z nás v týmu, abychom začali dělat výsledky jako týmová mašina.

Co byste chtěli zlepšit na vaší hře?

Filip Nohál: Rozhodně zakončení. I přesto, že si myslím, že gólu jsem nedal málo, tak spálených šanci mám možná 5x tolik.

Adam Hruboš: Pravděpodobně úplně všechno

Jaké jsou vaše týmové, ale i osobní hokejbalové cíle do budoucna?

Filip Nohál: S týmem bychom se chtěli určitě začít pohybovat minimálně někde ve středu tabulky následující roky a osobně bych si chtěl zahrát extraligu a zkusit si dokázat, že se můžu rovnat s nejlepšími a popřípadě i tam udělat nějaký zajímavý týmový výsledek, nejlépe medaili.

Adam Hruboš: Týmové abychom se semkli jako tým a dokázali pracovat jako jeden. Nejsme profesionálové, ale koho to baví musí udělat něco navíc. Co se týká osobních cílů žádné nemám, chci se bavit hrou, která mě baví.