Martin Brázdil odpovídá na vaše otázky a hodnotí průběh první ligy

27.03.2024

Na instagramu a facebooku jste měli možnost hlasovat, s kým byste chtěli další článek. Bylo to velmi napínavé až do konce, ale nakonec jste vybrali Martina Brázdila alias Pastu. 

Dokážeme přehrávat i takový tým, který loni byl mistr první ligy

OTÁZKY REDAKCE
Jak hodnotíte již proběhlou podzimní část sezóny 1.ligy?

Podzimní část byla jedním slovem tragédie, co neměla s úrovní 1. ligy nic společného. S vyrovnanými soupeři jsme nezískali žádné body navíc a s lepšími soupeři to někdy hraničilo s ostudou. Až na výjimku s tehdy prvním Berounem, kdy jsme vyhráli v prodloužení. To byl jediný zápas, který se dá vyzdvihnout jako nadstandardní výkon.

V posledních měsících proběhlo několik změn v týmu. Co si o nich myslíte? Povede to k lepším výsledkům?

Jasně, došla v posila v trenérské podobě. Adam Kovařík je výborný trenér, trénuje mě už od mých asi 14, zná mě jako své boty. To on mě posunul nejvíce s bývalým předsedou Martinem Novákem na lepší úroveň. Přišel Jaromír Hanel z Opavy, který přinesl nový impuls, a to tak vždy bývá s novou změnou, a jde jen o to, zda to vydrží i do budoucna. Nejhorší bylo, že Adam byl na vše sám, a to bylo pro něj hodně těžké. Jarin do týmu přinesl novinky, hodně tomu pomohl, protože s jedním člověkem se zvládnout nedá. To samé platí i kustodovi Karlovi, se kterým si žijeme jako prase v žitě.

Už máte za sebou odehrané dva zápasy jarní části, jak byste je nám zhodnotil?

 Za to jsem hodně spokojený, první zápas s Poličkou v jarní části nám dokázal, že dokážeme přehrávat i takový tým, který loni byl mistr první ligy, i když to bývá tým hodně doplněný hráči z extraligy, a přesto jsme dokázali hrát vyrovnaný zapas. Zápas s Kovem jsme měli jednoznačně vyhrát, i když nás přestříleli. Byli jsme lepším týmem, nechybělo nám nic než lepší zakončení v tutových zakončeních.

Co očekáváte od dalších zápasů této sezóny v 1.lize?

Po zápase s Českou Třebovou, tedy týmem, který byl jednu příčku před námi jsme po velmi špatném výkonu prohráli. V tom zápase jsme vyhrát prostě museli a bylo tam vše špatně. Ve zbývajících 4 zápasech sezóny chceme urvat body, a to hlavně doma konečně vyhrát za 3 body.

Jaké jsou vaše týmové, ale i osobní hokejbalové cíle do budoucna? 

U mě je to jednoduché, u mě nikdy prioritní nebylo dostat se do nějaké reprezentace, ať už v mládežnických kategoriích či teď. Hlavně teď už na to dávno nemám. (smích)
Podobně to mám i s extraligou, nijak zvlášť mě neláká hrát nejvyšší soutěž nikde jinde než s Malenovicemi, ale to je otázka budoucnosti. Rád bych někdy do Malenovic vrátil extraligu, ale momentálně na to kvalitu nemáme. 

Považuji se za specialistu na oslabení, to si myslím, že mi jde

OTÁZKY OD VÁS
Jaké jsou vaše silné a slabé stránky? Co byste chtěl případně zlepšit na své hře?

Považuji se za specialistu na oslabení, to si myslím, že mi jde. Adys Hruboš mi nedávno povídal, že se chce hokejbalově zlepšit, tak to nějak probereme a on na oplátku naučí zase něco mě.  

Jak vidíte celkové působení A-týmu, a jak vidíte svou budoucnost v týmu Čamlíků?

Jak jsem už zmiňoval, nikam jinam se nechystám. Rád bych si ještě někdy zahrál za můj milovaný Vsetín bo to je moje srdcovka a hodně jsem tam hokejbalově vyrostl. Oslavil jsem tam své 18. narozeniny titulem a za to jim patří mé velké dík. 

Kdo je vašim vzorem, a proč?

Žádný vzor asi nemám, možná jen nadějný fotbalista, Radim Tkadlec z FK Slušovice, který mě motivuje v práci k lepším zítřkům. Jinak mě v zápase vždy nabudí početné publikum, které chodí v letošní sezóně ve velkém počtu a rádi bychom jim to oplatili dobrými výkony.

Jak se vám líbí v útoku s Adamem Hrubošem?

Ano, Adam Hruboš, to je velice specifický človíček. Poslední půl rok jsem se od něj dost naučil a přemýšlím, jestli je to dobře nebo ne. Ne samozřejmě sranda. Líbí se mi spolupráce s ním hodně, nikdy jsme neměli šanci hrát spolu, tak to zatím je v procesu sehrávání, ale myslím, že to jde vše správným směrem. Jen dopilovat malé věci, které se promění ve velké věci.

Proč se vám Martine říká Pasta?

Nooo, tohle už je hodně dávno, myslím, že to bude takových 6-7 let zpátky, kdy jsme byli poprvé tehdy asi mladší dorostenci na tréninku s muži a samozřejmě nás neznali jménem. Tehdy jsem měl dres Pastrňáka na sobě a myslím místní legenda Pavel Machuta mě začal oslovovat podle dresu "Pasta" a už to nějak zůstalo. Samozřejmě to není podle střílení gólů, to mi nikdy nešlo.


Na závěr bych rád vyzdvihl výkony starších žáků, kteří skvěle na sobě pracují, hrají výborně. Někteří si za nás už vyzkoušeli zahrát přátelský zápas a vůbec se neztratili. Chodí s námi někteří i na tréninky a myslím, že  jim to může jen pomoct, rád jich uvidím klidně více a rádi je přijmeme. Doufám, že u toho zůstanou, protože jsou budoucností našeho klubu, to samozřejmě platí i u těch nejmladších, přípravkářů.