Junioři pravidelně hrající za A-tým vypomáhají i brněnské juniorce

09.01.2024

V dnešním článku jsme vyzpovídali trojici juniorů, kteří nastupují jak v A-týmu Malenovic, ale také v juniorské extralize v dresů Bulldogs Brno, a to Ondřeje Chovančíka, Tomáše Kalivodu a Petra Mišurce.

Věřím, že se odlepíme ode dna tabulky a potrápíme týmy z vyšších příček

Máme za sebou první polovinu základní části 1.ligy. Jak byste zhodnotili výkony mužstva a své působení v lize, všichni 3 jste stále věkem junioři?

Ondřej Chovančík: No výkony mužstva, už jen při pohledu na tabulku nebyly moc dobré, určitě jsme chtěli posbírat více bodů hlavně doma, avšak nepovedlo se nám to. Z osobního hlediska si myslím že jsem měl slušný start sezóny, ale postupem času mé výkony jak v 1.lize tak extralize juniorů za Brno mírně upadaly. Celkově ale sám za sebe cítím, že tam je sice pomalý ale postupný progres jak u mě, tak u týmu což je dobrá zpráva do budoucna.

Tomáš Kalivoda: Hlídáme pozice ve spodku tabulky, nejspíš je právě tato pozice odrazem našich výkonů, snad se blýská na lepší časy. Ano jsme posledním rokem junioři.

Petr Mišurec: Ano, všichni tři jsme stále ještě junioři. První půlka základní části se nevyvíjela úplně podle našich představ a bohužel se nacházíme v dolní části tabulky. Liga je velmi vyrovnaná, ale my uděláme maximum proto, abychom naše postavení v tabulce na jaro vylepšili.

Co očekáváte od jarní části v Malenovicích?

OCH: Upřímně, nevím...spoustu těžkých zápasů, spoustu dřiny a odhodlání trénovat v maximálním nasazení, vítěznou mentalitu a body do tabulky. Máme nějaký cíl, a tak se ho budeme snažit společně docílit. 

TK: Zlepšený týmový i individuální výkon.

PM: Věřím, že se odlepíme ode dna tabulky a potrápíme týmy z vyšších příček. Nebude to jednoduché, ale pokud budeme poctivě trénovat a makat jako jeden tým, tak se to musí zúročit.

Máme velice dobře našlápnuto do předkola play-off

Na konci minulé sezony se ujednalo s nedalekým Brnem o vašem působení v jejich juniorském týmu. Jak hodnotíte své působení a ambice týmu na úspěch v sezóně?

OCH: Už když jsem do Brna přicházel věděl jsem, že jdu do silného celku, jehož cílem je play-off. Kluci mě v týmu perfektně vzali a rozumíme si, za což jsem opravdu rád. To mi vyhovuje a myslím si, že jsme schopní to dotáhnout opravdu daleko. 

TK: V Brně je to super, skvělá parta, i řekl bych povedená podzimní část. Mně osobně se tam hraje dobře, trenéři mi důvěřují, za což jsem rád.

PM: Ze začátku jsem byl plný očekávání, protože jsem šel do nového prostředí ,kde jsem téměř nikoho neznal. Myslím si ,že kluci z Brna nás přijali výborně a troufnu si říct, že nám to i sedí. Ambice týmu jsou určitě ty nejvyšší, protože si myslím že na to máme hodně silný tým.

Za brněnské juniory vás čeká nadstavbová část východní skupiny. Je dle vás v moci tymu probojovat se do play-off extraligy juniorů?

OCH: V naší moci to určitě je, dokonce je to naším cílem. Máme velice dobře našlápnuto do předkola play-off. No a potom už je to jen na nás Buldočcích, jak se nám bude dál vést. 

TK: Určitě ano, máme nejlepší výchozí pozici v nadstavbě, tak doufám, že jí využijeme a postoupíme.

PM: Bude to hodně těžké, protože liga je velmi vyrovnaná a nevyzpytatelná, ale já si myslím že tam určitě šance je, protože jsme zjistili ,že dokážeme potrápit i silné soupeře.

Nyní máte za sebou zimní přestávku. Jak jste ji strávili? 

OCH: Celkem šíleně, ale zároveň poklidně v kruhu blízkých a milovaných lidí. Snažil jsem si od hokejbalu trošku odpočinout a věnovat se i jiným věcem. Každopádně už se opravdu nemůžu dočkat až zase vypukne sezóna. 

TK: S rodinou a přáteli, koukal jsem na pohádky s pivkem a cukrovím, takže pecka.

PM: V průběhu sezony jsem odehrál docela hodně zápasů, takže v rámci zimní přestávky jsem hodně odpočíval. Čeká nás ještě hodně těžká cesta, jak v juniorech v Brně, tak především v mužích v Malenovicích.