Hořká neděle v České Třebové

25.03.2024

Hořkou neděli zažili Čamlíci v České Třebové, kdy se soupeřem, který je na tom v tabulce podobně, padli po nevýrazném výkonu okořeněném individuálními chybami a nedisciplinovaností, 4:2. 

Hosté z Malenovic začali dobře a v páté minutě se ujali po Hrubošově důrazu před brankou vedení 0:1. Po tomto gólu však Čamlíci nepochopitelně přestali být aktivní, a nechali se soupeřem, který je točil jako na nejrychlejším kolotoči, zamknout do vlastní třetiny a vyrovnání bylo jen otázkou času. Chovančík chytal nemožné a hosty dlouhou držel nad vodou, ale v čase 14:34 ho přece jen prostřelil Cvejn – posila domácích z Letohradu. Po první třetině byl stav střel na branku 17:5, což přesně vypovídá o průběhu první třetiny. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:1 a přestávková rozmluva trenéra hostů musela být slyšet hodně daleko.

Ve druhé třetině to vypadalo, že se Čamlíci zvedají, ale na první povedená střídání se dlouho nepodařilo navazovat a opět se dostali pod tlak soupeře. Po vyloučení Kalivody vstřelila Třebová gól v přesilovce na 2:1. Čamlíci byli opět pod dekou a až na pár ojedinělých šancí se většinu třetiny bránili. Vyrovnání přišlo paradoxně v přesilovce domácích, kdy utekl Nohál a bekhendem srovnal na 2:2, což byl konečný výsledek druhé třetiny. Čamlíci hrající rozhodně pod hranici svých možností byli pořád ve hře o body.

Do třetí třetiny se šlo s tím, že kdo dá gól, tak pravděpodobně vyhraje. Bylo jasné, že nikdo nechce udělat chybu a zápas může rozhodnout jedna chyba. Ta paradoxně přišla v přesilovce Čamlíků, kde místo aby strhli vedení na svou stranu, tak jim po buly v útočném pásmu utekl Cvejn a dal rozdílový gól na 3:2. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ale jako by je zaklel nějaký čaroděj, né a né dát gól. Čtvrtý gól dostali Čamlíci v závěrečném risku bez brankáře a po zápase a prohře 4:2 bylo třeba si v šatně hodně věcí vyříkat. Pro představu dodám konečný stav střel na branku v poměru 48:19, což je absolutně neakceptovatelné a s tímhle se i přes nadstandardní výkon brankáře, vyhrát nedá.


Komentář asistenta trenéra Jaromíra Hanela:

Jsem naštvaný! Nejhorší výkon na jaře! Máme pasáže, kdy přehrajeme Poličku, na Kovu jsme byli dokonce lepším týmem a teď nás totálně přehrála Česká Třebová a zaslouženě vyhrála. To ještě můžeme děkovat gólmanovi, že jsme byli až do konce ve hře o body. Po první třetině jsem se hráčů ptal, kdo nahrál přesně na hokejku spoluhráče. Ruku zvedli tři hráči, kteří si nahráli za naší brankou. Takže od naší brankové čáry dál jsme si nenahráli přesně na hokejku, to mluví za všechno. Absolutně neakceptovatelný výkon, který nás vrátil zpátky na zem! Po zápase byla v šatně cítit sebereflexe a většina hráčů byla právem naštvaná sama na sebe, což byl asi nejpozitivnější moment. 


Sestava:

Chovančík, Opavský - Lečbych, Rychlík, Kalivoda, Medřický, Dudík, Kužílek - Vingárek, M. Brázdil, Nohál, Hruboš, Mikl, Bár, Cunda, Bureš, Kulička, Mišurec

Shrnutí

 TJ Lokomotiva Česká Třebová x HBC Malenovice

4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: Hruboš (Brázdil M., Lečbych), Nohál (Vingárek)

Vyloučení: 4:5

Střely 48:19

Diváci: 64