Dvojzápas v Brně - Liga starších žáků

17.09.2023

V neděli úspěšně vstoupili do nové sezóny i starší žáci, a to hned dvěma zápasy na hřišti Eagles Brno. Náš tým vyrazil do Brna téměř v plné síle a s očekáváním, co nám nová sezóna přinese, a jak bude náš soupeř připraven. Dyť teprve tento týden se liga rozeběhla a prázdná tabulka se začíná plnit výsledky prvních kol.  

Ještě před odjezdem z Malenovic proběhla volba kapitána týmu. Hráči si v tajné volbě zvolili Matěje Urbánka, který byl v loňské sezóně nejproduktivnějším hráčem týmu. Pouze o jeden hlas méně získala, vždy usměvavá superběžkyně a opora naší obrany, Emma Trčková, která se tak stala asistentem. Druhým asistentem byl zvolen zkušený útočník Ondřej Vích, účastník několika výběrových campů mládeže. 

 Velké poděkování při této příležitosti patří výbornému kapitánovi posledních let, Jakubovi Ivanovi Mozgovi, který se kapitánství vzdal ve prospěch týmu, z důvodu své vytíženosti v jiných aktivitách. Kubo, děkujeme a jsme rádi, že s námi stále hraješ. 

 Oba zápasy se nám podařilo odehrát ve vysokém tempu. Přesto se v závěru dostavila únava. Odehrát 6x 15 minut za polojasného až jasného počasí a 25 stupňů celsia není žádná sranda. Celý tým šlapal jak hodinky a neměli jsme žádné větší výpadky, ale soupeř nám rozhodně nedal nic zadarmo. 

 Trenéři chválí celý tým za týmovou hru a osobní nasazení. Samozřejmě na začátku sezóny není vše dokonalé a první zápasy napověděly, kde jsou naše slabší místa, ale od toho jsou tréninky a další zápasy, abychom se mohli zlepšovat. Zlepšovat se budou samozřejmě i soupeři. Jednu výjimku v pochvale však uděláme a jmenovitě pochválíme naše brankáře. Fabien Prokop odchytal 90% hracího času a předvedl v teplém počasí velmi dobrý výkon, kdy náš tým několikrát podržel. A i samotné skóre 1:5 a 0:6 hovoří za vše. Druhá pochvala patří našemu nejmladšímu hráči, brankáři Matyáši Tobolákovi, který si dnes odbyl premiéru v kategorii starších žáků.  


Sestava:

Prokop, Tobolák, Mozga, Trčková, Urbánek, Dittrich, Bárová, Juřík, Pánek, Rosík, Toboláková, Učeň, Vích, Zavřel, Patrik Mišurec, 

Shrnutí 1. zápas

Eagles Brno x HBC Malenovice

1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: Dittrich (Trčková), Mišurec, Vích (Mišurec, Mozga), Zavřel (Urbánek), Vích (Dittrich, Mozga)

Vyloučení: 6:3

Střely 14:32

Diváci: 30

Shrnutí 2. zápas

Eagles Brno x HBC Malenovice

0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Góly: Zavřel (Mišurec, Mozga), Mišurec (Zavřel, Vích), Vích, Mozga, Pánek, Mišurec (Vích)

Vyloučení: 3:2

Střely 17:45

Diváci: 30