Dvojzápas se Zohorem - Liga starších žáků

24.09.2023

Voda, pot a slzy. Takto by se dal charakterizovat další hrací den starších žáků. V sobotu se tým 16 Čamlíků vydal za zápasy 2. a 16. kola se slovenským Zohorem do Bratislavy. Před zápasy byly v některých místech na hřišti tak velké kaluže, že hokejbalové míčky plavaly na hladině. Nakonec se podařilo největší kaluže vypustit a v deštivém počasí se začalo hrát.

První zápas byl ve znamení vody. Míčky nebylo možné posílat podél mantinelu, protože kaluže jejich pochyb naprosto znemožnily. Boty hráčů byly během prvního střídání totálně promáčené a čvachtali úplně všichni. Oproti prvním zápasům v Brně jsme poměrně brzo zjistili, že jsme narazili na silného soupeře s podporou domácího prostředí a fanoušků. Tým Zohoru byl aktivnější v pohybu a chvíli nám trvalo, než jsme si přivykli na nové tempo. V průběhu celého zápasu to bylo nahoru dolů. Neustále se střídala hra v obranném pásmu obou týmů. V 9. minutě otevřel skóre po asistenci Patrika Mišurce Erik Zavřel, náš nejmladší útočník. Ve 12. minutě střílel a proměnil Jakub Ivan Mozga po nahrávce kapitána týmu Matěje Urbánka. První třetinu jsme tedy dohráli za stavu 0:2. Druhá třetina byla pro nás složitá a tlak soupeře byl obrovský. Převaha střel nakonec znamenala gól soupeře a změnu stavu na 1:2. V 9. minutě třetí třetiny se podařilo Zohoru vyrovnat a o drama bylo postaráno. V závěru zápasu se nám podařilo na soupeře zatlačit a po nahrávce od Matěje Urbánka zakončil od modré Gabriel Dittrich. První zápas jsme vyhráli 2:3 a připsali si velmi cenné 3 body.

Před zahájením druhého zápasu se již počasí umoudřilo a hřiště začalo osychat, a dokonce se občas na nás usmálo i sluníčko. Jak se říká, před bouří je vždycky klid. Bouře ovšem nastala na hřišti. Soupeř, povzbuzen předchozím neúspěchem nastoupil do druhého zápasu s velkým odhodláním a nezbylo než čarovat se sestavou, s cílem posílit útok a zachovat nepropustnou obranu. Výborný pohyb soupeře ovšem ztěžoval Čamlíkům jakoukoliv kombinaci. Celý druhý zápas byl dramatický a Malenovice dvakrát prohrávaly 2:0 a 4:2. Pokaždé se ovšem podařilo skóre dorovnat. O konečném výsledku rozhodla až poslední minuta, kdy v čase 44:11 dal Zohor 5. gól. Ani v tuto chvíli se Čamlíci nevzdali a při hře bez brankáře si dokázali připravit ještě dvě šance a střelit tyčku. Druhý zápas po dramatickém závěru Malenovice prohrály 5:4.

Trenéři chválí celý tým za bojovnost a neuvěřitelné nasazení. Obzvláště ve druhém zápase se nám podařilo dvakrát dotáhnout soupeře a stav srovnat. A ani po prvním vyrovnání, když nám soupeř opět odskočil o dva góly se náš tým nevzdal. Samozřejmě máme co zlepšovat a celá sezóna je ještě před námi. Ale naše bojovnost o vůle po vítězství je dobrým předpokladem pro další zápasy. Celý den byl plný emocí a nejeden hráč v průběhu zápasů uronil slzu. To je důkaz toho, že naše srdce patří hokejbalu.