Dvojzápas s Jihlavou

18.04.2024

V sobotu 13. dubna pokračovala Liga starších žáků, skupina Morava, kdy domácí Čamlíci uvítali na svém hřišti tým SK Jihlava na dvojzápas 12. a 19. kola ligy. Jihlava patří mezi favority celé soutěže a v současné době vede tabulku, a to i přes to, že má odehrané o dva zápasy méně než druhé domácí Malenovice. Oba zápasy tedy slibovaly velmi zajímavou podívanou.

Jihlava nastoupila v počtu 15 + 1 a lehce přečíslila domácí Malenovice, které hrály v sestavě 13 + 1. Domácí měli k dispozici tři útoky a dvě obrany. Hned od začátku bylo jasné, že se bude jednat o velmi složitý zápas. A jak řekl jeden z trenérů, "dnes to bude těžká písemka", tak to i bylo. Ale s tím se počítalo. V podzimní části Čamlíci v Jihlavě prohráli 8:3, kde neustáli druhou třetinu. Zbývající dvě třetiny ale ukázaly, že je to hratelný soupeř. Následně bylo vidět, jak oba týmy získávají vítězství s jinými soupeři a že jarní duel bude opravdu zajímavý. To se také nakonec potvrdilo i počtem fanoušků, kterých bylo podle oficiálních statistik 79.

První zápas začal v 11 hodin a byl to pro Malenovice křest ohněm. Zápas se výsledkově od samého začátku nevyvíjel pro domácí moc dobře. Jihlava dokázala nekompromisně potrestat každou chybu v domácí obraně a poměrně rychle gólově odskočila. Domácím se stále nedařilo najít recept na aktivní hru soupeře. První třetina skončila výsledkem 0:3, druhá třetina 1:2. Celkově po druhé třetině bylo skóre 1:5. To samozřejmě není nijak nadějný výsledek, ale také to není ještě ztracený zápas. Jenže v začátku třetí třetiny Jihlava opět skórovala a domácím už bylo jasné, že tenhle zápas je ztracený. Trenéři tedy v druhé půli třetiny přehodnotili taktiku a prioritou v tu chvíli bylo se připravit na druhý zápas. Úpravou sestavy se podařilo v samotném závěru střelit soupeři dvě branky a domácí získali alespoň malou naději pro druhý zápas. Konečný výsledek prvního zápasu 3:13.

Stejně tak jako před týdnem, bylo celý den hezky a teplo. Po zkušenostech z předchozího víkendu věděli domácí, že je potřeba věnovat zvýšenou pozornost doplňování tekutin, minerálů a energie. Na to ale existuje v týmu dlouhodobě propracovaný systém, který se v sobotu osvědčil v celé své síle. Vše ještě podpořil výkon podpůrného týmu zdravotníků, ranhojičů, masérů v podobě jedné osoby Petra Šrajera. Jestli měl někdo v sobotu plné ruce práce, tak to byl právě Petr. Hráči si potom v přestávkách pochvalovali Petrovo umění a mezi sebou se informovali, kdo už na masáži byl a kdo ještě ne. Děkujeme Petře, že jsi součást týmu.

Druhý zápas začínal ve 14 hodin. Domácí využili přestávky mezi zápasy na maximum. Dobrá regenerace, doplnění energie, taktická porada před zápasem. To vše vedlo k tomu, že se druhý zápas stal pro domácí Čamlíky demonstrací hokejbalového umění. Jak se domácí v prvním zápase trápili, tak v tom druhém zápase nenechali ani na okamžik nikoho na pochybách, kdo určuje tempo hry. Malenovice hned v prvních šesti minutách dali soupeři tři branky a skóre na světelné tabuli 3:0 ukazovalo, že tentokrát je něco jinak. Následně se sice Jihlavě podařilo střelit gól, ale to výsledek první třetiny už nezvrátilo. Ani samotná výměna brankáře již soupeři nepomohla. První třetina tedy skončila pro domácí 4:1.

Druhá třetina byla neuvěřitelná. 7 branek mluví za vše. Čamlíci sice 3x inkasovali, ale i přes to, celou dobu měli zápas pod kontrolou a na každý gól soupeře dokázali velmi rychle reagovat a třetinu zakončili výsledkem 4:3. Poslední třetina skončila pro Malenovice 5:1. Celkově tedy druhý zápas pro Čamlíky 13:5 a cenné tři body za vítězství v kapse.

Je až neuvěřitelné, jak dva stejné týmy dokáží v jeden den odehrát dva, tak rozdílné zápasy. Velká pochvala patří celému týmu za nasazení, obětavost, statečnost, týmovou hru a pevnou vůli. Opět se ukázalo, že Čamlíci se nevzdávají za žádných okolností. Přeci jen po náloži z prvního zápasu nebylo jednoduché nastoupit do druhé zápasu s odhodláním soupeře porazit. Ale nakonec se vše podařilo a Čamlíci získali cenné 3 body a také spoustu zkušeností. Zároveň Čamlíci dokázali, že lze porazit každého soupeře a že nikdy není nic ztraceno.

Zvláštní poděkování tentokrát patří Elišce Bárové, která je dlouhodobou oporou týmu a odvádí na hřišti neuvěřitelnou práci. Elišce se právě v druhém zápase podařilo střelit gól, který byl její první v letošní sezóně. Celá Lopik aréna ocenila její výkon skandováním "Eliška, Eliška, Eliška…". Eliško, děkujeme, že jsi součást týmu a přejeme Ti do dalších zápasů hodně úspěchů a radost ze hry. Vůbec nikdo nepochybuje o tom, že Tvé srdce patří hokejbalu.

V závěru si ještě dovolíme poděkovat nové opoře týmu Matyášovi Vaverkovi, který posílil tým ve středu a v sobotu hned nastoupil a hned proti nejtěžšímu soupeři ligy. Matyášovi přejeme, aby se mu v týmu líbilo a dařilo.

Sestava 1.zápas

Tobolák - Dittrich, Mozga, Trčková, Urbánek, , Bárová, Juřík, Ludvová, Pánek, Rosík, Šrajer, Vaverka, Vích, Zavřel

Sestava 2. zápas

Juřík, Tobolák - Dittrich, Mozga, Trčková, Urbánek, Bárová, Ludvová, Pánek, Rosík, Šrajer, Vaverka, Vích, Zavřel

Shrnutí 1.zápas

HBC Malenovice x SK Jihlava

3:13 (0:3, 1:2, 2:8)

Góly: Mozga (Vích, Urbánek), Vích (Dittrich), Urbánek (Vích, Dittrich)

Vyloučení: 5:6

Střely 22:33

Diváci: 62

Shrnutí 2.zápas

13:5 (4:1, 4:3, 5:1)

Góly: Urbánek (Dittrich, Vích), Dittrich (Urbánek, Vích), Urbánek (Rosík), Urbánek (Vích), Urbánek (Dittrich, Vích), Dittrich (Urbánek, Vích), Dittrich (Urbánek, Pánek), Urbánek, Bárová (Vích), Dittrich (Vích), Vích (Dittrich), Urbánek (Dittrich), Vích (Pánek, Mozga)

Vyloučení: 6:3