Čamlíci ukořistili cenné 3 body

21.11.2023

V pátek 17.11. odehráli mladí Čamlíci v domácí Lopik aréně dvojzápas se slovenským týmem HBK Medokýš Martin, který je aktuálně v čele tabulky Ligy starších žáků. Od začátku sezóny se jednalo o velmi očekávané utkání. Martin v průběhu sezóny deklasoval nejednoho soupeře a každým zápasem sbíral další a další body. Jediný Kyjov dokázal Martin potrápit, a pak ještě Jihlava, která dokázala Martin dokonce dvakrát porazit.

Malenovicím se ovšem zápasy s Kyjovem a s Jihlavou úplně nepovedly, kdy v obou zápasech jsme se výrazně propadli ve druhých třetinách. Jistou naději Čamlíkům ovšem dávala nedávná prohra Martina s Jihlavou.

To, že jinak téměř neporazitelný Martin lze porazit, potvrdili v dnešních zápasech také Čamlíci. První zápas začínal v 11 hodin a již poměrně brzy bylo zřejmé, že na sebe narazily opravdu dva výborné týmy. Hra se v rychlém tempu střídala nahoru dolů a bylo se na co dívat. Skóre otevřel ve 14. minutě domácí Ondřej Vích a první třetina skončila pro domácí pozitivně 1:0.

Druhá třetina nabídla pro všechny diváky dramatickou bitvu. Nejdříve na 2:0 navýšil domácí Erik Zavřel a hned o pár sekund později snižoval Martin na 2:1. A ani ne o minutu později opět skóroval Erik po nahrávce Ondry Vícha a Matěje Pánka. Za další minutu opět snižovali hosté. Druhou třetinu jsme odehráli s výsledkem 2:2 a celkové skóre bylo 3:2

Třetí třetina již pro domácí tým už tak dobrá nebyla. Hosté dokázali využít několika chyb domácího celku a zápas otočili na konečný výsledek 4:6 i přes to, že v samotném závěru ještě zkoušeli Malenovice hrát bez brankáře v šesti hráčích v poli.

Druhý zápas začal dle plánu ve 14 hodin a Čamlíky posílili další dva hráči, kteří měli dopoledne jiné sportovní povinnosti. Příjezd velmi produktivního Gabriela Dittricha a brankáře Fabiena Prokopa vlil týmu do žil novou krev. Fabien ovšem nenastoupil do brány, ale po dohodě trenérů se stal posilou obrany a brankářské povinnosti i v druhém zápase zvládl opět na výbornou Matyáš Tobolák. Příjezd dvou posil dovolil trenérům trochu pozměnit sestavu a tento krok se ve finále ukázal jako dobrý tah. Celý druhý zápas měli Čamlíci v podstatě pod kontrolou, ale drama to bylo až do samého závěru. Čamlíci měli úspěšnější vstup do utkání a první třetinu vyhráli 2:0. Druhá třetina skončila skórem 1:1 a poslední třetina byla nerozhodná 0:0. Za zmínku ještě stojí obdivuhodný výkon obránce Jakuba Ivana Mozgy, který svým driblováním s míčkem ve vzduchu dokázal obkroužit celou branku soupeře a ještě přihrát na gól. Tímto kuriózním kouskem si získal všechny přítomné včetně uznání od rozhodčích. Diváci a celý tým oprávněně skandovali Jakubovo jméno. Kubo, gratulujeme.

Malenovičtí tedy dokázali druhý zápas vyhrát a ukořistit tak cenné 3 body proti velmi silnému soupeři. Celý tým tak potvrdil své kvality, v obou zápasech hrál na velmi vysoké úrovni a všem ukázal, že je potřeba s Malenovicemi počítat až do vyřazovacích bojů v závěru letní sezóny. A i kdyby se to náhodou nepovedlo, tak si Čamlíci zcela jistě zaslouží uznání za předváděné výkony.

Trenéři dnes chválí celý tým za bojového ducha, obětavost a týmovou hru. Před silným soupeřem jsme měli zdravý respekt a celé dva zápasy jsme hráli zodpovědně ze zajištěné obrany. Ano, chyby se staly a byly potrestány. Důležité ovšem je, umět se z chyb poučit a v příštích zápasech z nich udělat výhodu. A to se týmu v průběhu celé sezóny daří. Jmenovitě dnes patří pochvala nejproduktivnějším hráčům - Ondřej Vích, Erik Zavřel a Matěj Urbánek dnes posbírali shodně po 5 bodech a výrazným způsobem ovlivnili výsledky obou zápasů. Všem ostatním hráčům patří obrovská pochvala za osobní nasazení a přínos pro hru. Bez vás bychom to nezvládli.

Již za týden, v sobotu 25. listopadu se hraje v 11 hodin poslední zápas podzimní sezóny, kdy Čamlíci přivítají na svém hřišti tým Eagles Brno.

Shrnutí 1.zápas

HBC Malenovice x HBK Medokýš Martin

4:6 (1:0, 2:2, 1:4)

Góly: Vích (Urbánek, Zavřel), Zavřel (Urbánek, Vích), Zavřel (Vích, Pánek), Urbánek

Vyloučení: 4:5