Čamlíci si z Kyjova body nepřivezli

14.10.2023

V sobotu 14. října se vydal malenovický tým 13 hráčů do Kyjova. Na programu bylo 4. kolo ligy starších žáků a při započítání tří předehrávek se již jednalo o celkově 7. zápas této sezóny. Celek Kyjova nepatřil v minulosti mezi časté soupeře Čamlíků, ale z těch několika málo zkušeností se dalo předpokládat, že se bude jednat o velmi kvalitního soupeře. Žádné překvapení se nekonalo a tento předpoklad se také potvrdil.

První třetina dopadla pro Čamlíky nejlépe, kdy uhráli remízu 1:1. Nejdříve inkasovali hosté, ale následně se podařilo dorovnat a výhled na druhou třetinu byl celkem pozitivní. Druhá třetina ovšem přinesla gólovou smršť. Kyjovští hráči se velmi dobře pohybovali a dokázali využít chyb Čamlíků v obranném pásmu a prostoru před brankou a vyhráli druhou třetinu 6:2. Čtyřgólový náskok a celý vývoj druhé třetiny nedával úplně velké naděje na celkové otočení zápasu, ale i přes to se Čamlíci nikdy nevzdávají. Již na konci druhé třetiny přistoupili trenéři ke změně na pozici brankáře, kdy Fabiena Prokopa nahradil Matyáš Tobolák, aby Fabien mohl posílit naši obranu

Co si budeme povídat, nálada v týmu nebyla před třetí třetinou zrovna nejlepší. Proto trenéři zvolili odlišnou strategii pro dohrání zápasu spočívající prioritně v lepší defenzivní činnosti. Cílem bylo nedostat gól a pokud to vývoj hry dovolí, pokusit se třetí třetinu vyhrát. Cíl se podařilo téměř splnit. Bohužel hned v úvodu třetí třetiny se podařilo Kyjovu využít přesilovky. Celkové skóre bylo v tuto chvíli 8:3 a do konce zápasu se již nic nezměnilo. A to i přes to, že Čamlíci v redukované sestavě hráli velmi dobře a dokázali si připravit nejednu gólovou příležitost a trefit několikrát tyčku. Střelit branku se bohužel nepodařilo ani při závěrečné power play.

Čamlíci si tentokrát žádné body nepřipsali, ale opět potvrdili, že se jedná o bojovný tým, který se nevzdává. Třetí třetinu totiž zvládli zelení uhrát velmi důstojně a to i navzdory gólové náloži ze druhé třetiny. Celkový herní projev byl ovlivněn také absencí čtyř velmi kvalitních hráčů, kteří dneska zkrátka chyběli. Body si tedy Čamlíci z Kyjova neodvezli, ale díky kvalitnímu soupeři si odvezli cenné zkušenosti a bude jenom na hráčích a trenérech, jestli je dokáží proměnit ve svoji výhodu v dalších zápasech.