Čamlíci měli celý zápas pod kontrolou

29.11.2023

Poslední listopadovou sobotu ukončili mladí Čamlíci na domácím hřišti podzimní část Ligy starších žáků zápasem s Eagles Brno. Liga starších žáků má celkem 21 kol a hraje ji 8 týmů. S každým týmem se hrají tři zápasy. S Brnem Čamlíci zahájili sezónu dvojzápasem v neděli 17. září a 25. listopadu se tedy jednalo již o poslední duel těchto dvou celků. Od začátku ligy oba týmy odehrály řadu zápasů a nabraly nemalé zkušenosti. Byť papírově to vypadalo, že by mohl mít zápas s Brnem hladký průběh, tak přesto bylo potřeba přistupovat k soupeři s respektem. Už jenom proto, že se mu podařilo dvakrát porazit Kyjov, se kterým Malenovice prohrály. 

Sobotní ráno ovšem překvapilo bílou pokrývkou a první sníh letošní zimy se objevil právě před zápasem. Naštěstí s pomocí obětavých rodičů se podařilo hřiště odklidit a připravit vše na zápas, který začal v 11 hodin. Popisovat průběh zápasu z pohledu střelených gólů asi ani nemá smysl. Čamlíci měli celý zápas pod kontrolou a skóre 14:0 mluví za vše. První branku střelil Jakub Ivan Mozga ve 4. minutě a do konce první třetiny padly ještě další 4 branky. Ve druhé třetině dali Čamlíci 4 góly a ve třetí přidali dalších 5. Zakončení sezóny se tedy vydařil. 

Jmenovitá pochvala za sobotní zápas patří hned několika hráčům. Jakub Ivan Mozga, Ondra Vích a Fabien Prokop získali shodně po 7 bodech a významně si tak vylepšili svoji produktivitu. Byl to jejich den. Nutno dodat, že drtivou většinu gólů dali Čamlíci po herní kombinaci a několika přihrávkách. Trenéři a diváci v podobě rodičů měli radost z týmové hry a zároveň z pěkného hokejbalu. Zajímavá zkušenost to byla pro Fabiena, který standardně hájí malenovickou svatyni, ale tentokrát přenechal pozici v bráně Tobiášovi Juříkovi. Tobiáš zneškodnil všech 17 střel soupeře a pro svou premiéru v bráně si nemohl přát lepší výsledek, když vychytal svou první nulu. Všechny přítomné tak přesvědčil o svých brankářských kvalitách a potvrdil, že se s ním může do brány počítat i v budoucnu.

Po třech bodech si připsali Emma Trčková, Matěj Urbánek a Viktor Šrajer. Vysněný hattrick o gól utekl Oldřichu Učňovi. Do posledního zápasu se zapojily také dvě letošní posily v podobě Natálie Ludvové a Josefa Minaříka, kteří získávají své zápasové zkušenosti. Zápas by se nepodařilo odehrát ani bez Elišky Bárové, Matěje Pánka, Ondřeje Rosíka, Gabriela Dittricha a Erika Zavřela, kterým dnes bodově úplně nepřálo štěstí, ale pro tým odvedli kus práce a několikrát předvedli své hráčské kvality.

Celý tým včetně trenérů si podzimní závěr sezóny užil. Teď bude následovat suchá příprava v tělocvičně a 16.3. úvodní domácí zápas se Zohorem.


Sestava

Juřík - Dittrich, Mozga, Prokop, Trčková, Urbánek - Bárová, Ludvová, Minařík, Pánek, Rosík, Šrajer, Učeň, Vích, Zavřel


Shrnutí 

HBC Malenovice x Eagles Brno

14:0 (5:0, 4:0, 5:0)

Góly: Mozga (Urbánek. Vích), Učeň (Mozga), Šrajer (Mozga, Prokop), Vích (Mozga, Prokop), Učeň (Prokop), Vích (Mozga, Prokop), Prokop, Urbánek (Vích), Vích (Zavřel, Prokop), Šrajer (Vích, Trčková), Urbánek (Vích, Zavřel), Mozga (Trčková), Mozga, Šrajer (Trčková, Prokop)

Vyloučení: 5:4

Střely 50:17

Diváci: 38